Офіційно сезон відпочинку стартував 22 травня. Втім, «неофіційно» народ потягнувся до води як тільки гарно припекло сонце. Міська влада стольного граду запевнила, що цього року з пляжами все буде чудово: мовляв, і старі ушляхетнимо, і нові відкриємо і все це задарма. Що ж, учора п'ять нових пляжів таки було відкрито, але як справа йде з облагороджуванням? «Обіцянкам-цяцянкам» в Україні давно уже ніхто не вірить, тому було вирішено власними ногами обійти найбільш відвідувані київські пляжі, а також зони відпочинку, де можна жителям столиці релакснути.
Гріх було б не перевірити стан найулюбленішої і найвідомішої точки відпочинку киян – Гідропарку. Туди і відправилися передусім. І, на диво, те, що вдалося побачити, просто вразило. Можливо, сказано це занадто драматично (звичайно, у Гідропарку чисто, але знову-таки і стерпно і відносно чисто), але дуже вже рідко можна побачити у цій зоні хоч якийсь порядок. А тут на пляжах і кабінки для переодягання, свіжопофарбовані блакитні і рябі, і урн для сміття вистачало (до речі, навіть пакет для сміття майже в кожній урні був постелений). А колір-то який для сміттєвих резервуарів вибрали, - погляд відвідувачів радували смітники яскраво-помаранчевого і зеленого кольорів. Мабуть, щоб за кілометр було видно, куди кидати сміття. Правда, за кілометр ходити не треба, урни прямо на кожному кроці.
Але головне – це пісок і вода.
Виробленого людиною сміття у полі зору помічено не було. Чи то українці, нарешті, пізнали ази зеленого туризму, чи то дійсно проводилося генеральне прибирання перед відкриттям сезону і ще не встигли пропасти його сліди. Пробачите, друзі-кияни, але більше все-таки віриться у другий варіант. Ніде ні пляшки, ні скельця, ні пластика… Проте, так або інакше, усі зручності Гідропарку на всі 100% відповідають ярлику «безкоштовний пляж». Так, усе добре, так, є хоч деякі, але зручності, але це все так-то по-совковски, по-міннмуму. Але й за це дякуємо.
Що ще здивувало у гідрозоні, так це рейди кінного патруля. Чого-чого, а хлопців у досить теплому, як на 30-градусну погоду, одязі чекати на пляжному піску точно не доводилося. Кінні поліцейські незворушно і спокійно проїхали верхи, поглядаючи по сторонах. Цікаво, що відпочиваючі практично не реагували на присутність патруля. Як і бродячі собаки, які у дуже пристойній кількості мирно (у більшості випадків) є сусідами з відпочиваючими киянами.
Підсумовуючи враження від побаченого на пляжах Гідропарку, можна поставити їм оцінку, якщо не «відмінно», то «задовільно з плюсом» – на всі 100%.
Але у цілому і на Трухановому картина намалювалася непогана: відносно чистий пісок і дно біля берега. «Та ніби чисте. Не знаю, але плавати можна», - поділився відчуттями відпочиваючий. Його сусід віддалік свою думку сформулював інакше: «Та хоч і не чисте, все одно плавати будуть. Чистити це все можна дуже довго і нічого не вичистити, а плавати ж хочеться. Крім того, нам не вперше».
З пляжів центральних було вирішено перебратися на місця для літнього відпочинку киян порівняно віддалені від центру. Ось, наприклад, озеро Верховинне. Красиве, звичайно... було б, якби не різного роду чужорідні елементи. Ну хоч брехати не стали і скромно написали навпроти у списку київських зон відпочинку – «Не пристосований». Але у червневий спекотний день на погані написи ніхто уваги не звертає – розпалені пляжники кидаються у «рідоту» з брудної води, тирси, поліетиленових пакетів, гілок, листя і чогось ще зеленого і плаваючого, з головою.
Цікаво, що плавають у цьому і дорослі, і діти. «А що тут такого. Я ось щороку купаюся – і нічого», - безтурботно повідомив купальщик-хлопець. А зовсім поряд, біля альтанки, якщо язик повернеться так назвати те, що, у принципі, залишилося від неї, спостерігається знак «Купатся заборонено», старий і такий, що поржавів. На нових, мабуть, грошей уже не вистачило. Та і кінних або піших патрулів, які б хоч час від часу пояснювали відпочиваючим, що купатися тут краще не треба, на околицях міста не спостерігається.
Ще одним офіційно непристосованим для купання пунктом виявилися ставки недалеко від станції метро «Нивки». Цікаво, а що перешкодило пристосувати? Адже ставки-то маленькі, а людей, охочих там відпочити, багато. Ну, благо, хоч лавки є, посидіти можна і «помилуватися» зелено-коричневою водою. Люди ігнорують красу ставків на Нивках, але качки плавають. На те вони і качки.
Оболонські озера качки також відвідують. Ну і люди, звичайно. Плавають, відпочивають. Стан цієї зони відпочинку - цілком задовільний. І баки сміттєві, і урни, і якісь лавки.
З того, що вдалося побачити, можна зробити якісь висновки. Головний і основний – наша влада прибирає, як погана господиня, яка цілу весну байдикувала, а напередодні свята почала прибирання: на виду все попротирала до блиску, а сміття замела під килим. Так і тут – центральні зони аж блищать, а ось на околицях вода така брудна, що можна «ріпу сіяти». Ну такий уже він, наш стольний град Київ. Місто контрастів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом