На сьогодні немає навіть мінімальних підстав говорити про існування антиінфляційного пакету законопроектів, розроблених Кабінетом Міністрів під керівництвом Юлії Тимошенко. Два з трьох зареєстрованих у Верховній Раді проектів законів, які, згідно з заявами керівника уряду, направлені на подолання високого рівня інфляції, насправді виходять із зобов'язань України в рамках вступу до Світової організації торгівлі і можуть мати лише дуже незначний антиінфляційний ефект. Про це сьогодні заявив глава Секретаріату Президента України Віктор Балога. За його словами, прем'єр-міністр і очолюваний нею блок явно блефують, вимагаючи першочергового прийняття цього пакету законопроектів. «Вони придумали міф, красиву ширму для досягнення зовсім інших цілей, які віддалені на космічні відстані від інтересів суспільства і держави».

Про це ForUm’у повідомили в прес-службі Глави держави.

Як пояснив керівник президентського Секретаріату, Тимошенко говорила очевидну неправду про те, що так званий «антиінфляційний пакет» декілька місяців блокується у Верховній Раді. Ці документи зареєстровані зовсім недавно, а їх розгляд планувався на поточний пленарний тиждень. Не було ніякої необхідності створювати натовп біля парламентської трибуни саме в день виступу Президента зі щорічним посланням до Верховної Ради. «Після того, як Глава держави покинув будівлю парламенту, войовничий запал БЮТ до розгляду цих законопроектів раптово схолов до температури абсолютного нуля. Це переконливо свідчить, що піднятий у сесійному залі шум про необхідність боротися з інфляцією в режимі «саме тут і саме зараз» був лише приводом, синтезованим Бютівськими технологами і їх наставниками з команди Медведчука».

Балога також звернув увагу на той факт, що від Кабінету Міністрів представлений лише законопроект про зміну Закону «Про Митний тариф України» відповідно до норм СОТ. Інші два - про регулювання реалізації окремих продуктів харчування і безмитне ввезення в нашу країну деяких видів продовольства - вносилися народними депутатами з фракцій БЮТ і комуністів. Таким чином, заяви Тимошенко про наполегливість уряду в законодавчих ініціативах по приборканню інфляції є, щонайменше, лукавством.

Проте, на переконання глави Секретаріату, найбільший ризик для вітчизняної економіки приховують у собі наміри уряду ввезти до України сотні тисяч тонн м'яса і цукру, причому без сплати мита.

«Бажання Тимошенко на два-три місяці зробити в країні продуктовий рай межує із злочинним замахом на вітчизняне продовольче виробництво. Уже зараз у нас засіяно цукрового буряка тільки 42% відсотка від торішніх площ - майже вдвічі менше. Через бездіяльність цього Кабінету Міністрів у справі стимулювання національного товаровиробника стрімко падають об'єми виробництва м'яса, скорочується поголів'я худоби, зменшується банківське кредитування галузей сільського господарства. Зерносховища переповнені зерном, яке виробники не можуть продати через встановлені урядом квоти. Склади заповнені маслом, проте роздрібна ціна на нього чомусь наполегливо не падає.

Викинувши на ринок дешеві, а значить і неякісні, імпортне м'ясо і цукор, уряд під керівництвом Тимошенко може досягти ефекту на день, але створити проблем на десятиліття. Україна, на додаток до енергозалежності, може стати ще і сахарозалежною і м’ясозалежною, хоча традиційно була лідером в експорті продовольства. Цю надхмарну ціну за дешевий урядовий популізм платитимуть у тому числі і ті, хто радітиме від деякого зменшення цифр на цінниках. Такі плани Кабінету Міністрів і заходи щодо подолання інфляції не мають між собою нічого спільного».

Балога повідомив, що законопроекти про торгові надбавки і безмитний імпорт продовольства отримали чіткий висновок Головного науково-експертного управління Верховної Ради - «відхилити». Отже, коли керівник уряду наполягала на невідкладному розгляді цих документів, вона добре розуміла неможливість ухвалення парламентом позитивного рішення. Це також указує на те, що «антиінфляційний пакет» - тільки маскувальна мережа для справжніх намірів БЮТ.

«Ця політична сила наполегливо добивається зміни керівництва Фонду державного майна для того, щоб швидко пустити з молотка близьким структурам Одеський припортовий завод. Саме питання ФДМУ спочатку було оголошене причиною блокування, але самокорисливість цього приводу була наскільки явною, що її замінили на так званий «антиінфляційний пакет» і гасла турботи про людей. Навіть депутати з фракції БЮТ плуталися в своїх коментарях про те, що вони роблять біля парламентської трибуни! Втім, придумана легенда не спрацювала, БЮТ не вдалося обдурити суспільство».

Балога звернув увагу на заяву Тимошенко про те, що в парламенті знаходяться ще 30 важливих законопроектів від уряду. «Сподіваюся, прем'єр-міністр мала на увазі серед них і проект Закону «Про Кабінет Міністрів України», який згідно коаліційній угоді повинен був бути прийнятий ще до її обрання на посаду керівника уряду, а також зміни до Державного бюджету, які повинні були бути прийняті ще в березні».

На думку глави Секретаріату Президента, БЮТ повинен негайно розблоковувати роботу Верховної Ради і приступити до виконання положень коаліційної угоди, під якою стоїть підпис Тимошенко. «Це - єдиний на сьогодні і на перспективу запобіжний засіб від виникнення парламентських криз», - підкреслив Балога.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

603