Національний банк України (НБУ) не має наміру обмежувати іпотечне і роздрібне кредитування, повідомив директор дирекції банківського регулювання і нагляду НБУ Олександр Кирєєв.

«Коли в Італії іпотечне кредитування - 25 років, в Угорщині - 30 років, чому ми повинні робити для громадян України гірші умови? (...) Все, що було потрібно, ми вже зробили», - сказав Кирєєв.

Як повідомлялося, глава Ради НБУ Петро Порошенко у квітні заявив, що Центробанк вживає заходів щодо обмеження довгострокового та іпотечного кредитування в країні, щоб знизити ризики банківських установ.

Щодо роздрібного кредитування, директор дирекції банківського регулювання НБУ зазначив, що його масштаб в Україні все ще менший, ніж в європейських країнах, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Банківські системи Європи мають частину, яка йде на фінансування і кредитування домогосподарств, тобто населення, у розмірі від 40% до 60%. У нас ще тільки 32,4% - нам далеко ще до межі», - підкреслив Кирєєв.

При цьому директор дирекції банківського регулювання Нацбанку зауважив, що роздрібне кредитування не робить ключового впливу на інфляційну динаміку.

«В останні сім років українська банківська система вдвічі нарощувала роздрібне кредитування, і чомусь шість років не було впливу на інфляцію, а на сьомий рік воно раптом проявилося. Як таке можливе? Значить, інші умови вплинули, а не само роздрібне кредитування», - констатував Кирєєв.

Водночас, за його словами, українські банки мають проблеми з розривами щодо термінів коштів, які залучаються і розміщуються. «Головна проблема банків на сьогодні виникає, коли банки виходять за рамки наявних «довгих» ресурсів і продовжують видавати довгострокові кредити. Кому вони видаються - це вже інше питання», - сказав Кирєєв.

Щодо впливу зростання вартості кредитних ресурсів на міжбанківському ринку на фінансову стійкість кредитно-фінансових установ директор дирекції банківського регулювання НБУ сказав, що ситуація залишається під контролем. НБУ не бачить проблем з виконанням банками своїх зобов'язань.

У зв'язку з цим він зазначив, що зростання ставок за кредитами на міжбанку мало ситуативний характер і було пов'язане з регулярними платежами до бюджету.

«Частина грошей була вилучена із обігу на рахунки у Держказначействі. Зараз ситуація потихеньку відновлюється, так що ця проблема знімається», - резюмував Кирєєв.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

417