Міністр України з питань надзвичайних ситуацій і у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Шандра звернувся у Верховну Раду України з проханням збільшити фінансування на перетворення об'єкту «Укриття» в екологічно безпечну систему. Про це він сказав під час парламентських слухань на тему «Про стан, заходи і перспективи подолання наслідків Чорнобильської катастрофи».
Керівник МНС відзначив, що міжнародне співтовариство готове зробити додаткові внески для виконання програм, пов'язаних з об'єктом «Укриття» і подоланням наслідків аварії на ЧАЕС, але «чекає, що додаткові внески зробить також і Україна». Міністр запропонував ВР відобразити дану позицію в рекомендаціях парламентських слухань.
Також Шандра повідомив, що в даний час на території зони відчуження загальний об'єм різних накопичень радіоактивних відходів складає близько 2,8 млн. кубометрів, не враховуючи об'єкту «Укриття». Він підкреслив, що в зоні відчуження є багато земель, які містять основну частину аварійного радіоактивного викиду.
Міністр відзначив, що ці радіаційно-небезпечні об'єкти у верхній частині водозбірного басейну Дніпра небезпечні для інших територій і людей, які використовують дніпровську воду. За його словами, такі місця необхідно виявляти і обстежувати.
У той же час Шандра повідомив, що радіологічна ситуація на території значної кількості населених пунктів, віднесених до зони радіаційного зараження, значно покращала, - передає «УНІАН».
Він відзначив, що проведена дозиметрична паспортизація 2 тис. 163 населених пунктів у 12 забруднених областях. За словами керівника МНС, результати свідчать, що на даний час 332 населених пункти, які віднесені до зони радіоактивного забруднення, можна виключити з цього списку, а 431 населений пункт може бути переведений з однієї зони в іншу. У той же час міністр відзначив, що це питання повинні вирішувати місцеві общини, обласні ради і парламент.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом