Москва і Київ домовилися почати консультації на рівні експертів у зв'язку з наміром України вступити до НАТО, повідомив глава МЗС РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів з українським колегою Володимиром Огризком.

«Ми домовилися про консультації, на яких експерти детально викладуть російські занепокоєння і постараються, щоб вони були практично враховані українською стороною», - повідомив Лавров, пише «ІТАР-ТАРС».

На саміті у Бухаресті Путін не говорив нічого, що б зазіхало на суверенітет України, зазначив російський міністр. «Переконаний, що ті, хто брав участь в раді Росія-НАТО в Бухаресті, а потім намагався донести до України свою інтерпретацію того, що говорив російський президент, робив це з негідними цілями».

Як повідомлялося раніше, президент Росії Володимир Путін на закритій зустрічі Ради Росія - НАТО у Бухаресті 4 квітня дав зрозуміти, що у разі вступу в НАТО Україна може припинити існування як єдина держава.

За даними «Комерсант-Україна», Володимир Путін повідомив на зустрічі, що Москва сприймає наближення НАТО до російських кордонів як реальну загрозу інтересам держави, і пообіцяв адекватні заходи. Так, президент Росії натякнув, що якщо НАТО надасть план дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО Грузії, то Росія визнає Абхазію і Південну Осетію, спираючись на косовський прецедент, і тим самим створить буферну зону між силами НАТО і своїми кордонами.

«Втім, про Грузію російський президент говорив абсолютно спокійно і як би мимохідь, - розповідає джерело «Ъ» в делегації однієї з країн НАТО.— Коли ж мова зайшла про Україну, Путін розлютився. Звертаючись до Буша, він сказав: «Ти ж розумієш, Джордже, що Україна — це навіть не держава! Що таке Україна? Частина її територій — це Східна Європа, а частина, і значна, подарована нами!» І тут він дуже прозоро натякнув, що якщо Україну все ж таки приймуть до НАТО, ця держава просто припинить існування. Тобто фактично він погрозив, що Росія може почати відторгнення Криму і Східної України».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

435