Міністерство закордонних справ Росії виступає за пошук домовленостей щодо Чорноморського флоту виключно переговорним шляхом.

Про це сказав офіційний представник МЗС РФ Михайло Каминін у зв'язку з візитом до Москви міністра закордонних справ України Володимира Огризка 15 квітня, повідомляє Департамент інформації і друку МЗС РФ.

«Двосторонній діалог навколо Чорноморського флоту йде у хорошому ритмі», - зазначив він.

За словами Каминіна, Росія високо оцінює зусилля, які вживаються українською стороною щодо майбутнього святкування 225-ої річниці заснування Севастополя, і сторони мають намір провести його у дусі дружби і добросусідства з Україною.

За словами Каминіна, азово-керченська проблематика також буде у центрі уваги майбутніх переговорів міністрів. «Позиція російської сторони з цього питання знаходиться у повній відповідності з нашими договірними зобов'язаннями, заснована на принципі справедливості і дотримання законних інтересів обох держав», - сказав він, передає «УНІАН» з посиланням на РІА «Новини».

Відповідаючи на запитання, які на сьогоднішній день найбільші проблемні питання у відносинах Росії з Україною, Каминін зазначив, що, в першу чергу, це лінія українського керівництва на інтеграцію в НАТО. Він нагадав, що російська точка зору з цього питання була викладена Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним на саміті НАТО в Бухаресті та в ході нещодавньої російсько-американської зустрічі «у верхах» в Сочі. «Вона полягає в тому, що поява на наших кордонах могутнього військового блоку буде сприйнята Росією як пряма загроза її безпеці. І заяви про те, що цей процес не направлений проти Росії, задовольнити нас не можуть», - сказав Каминін.

Він також зазначив, що у Москві викликають серйозне занепокоєння дії української сторони щодо дискримінації російської мови, героїзації військових злочинців, які співробітничали з нацистами, розкручуванню теми голоду 30-х років як «геноциду» українського народу, «війна» з історичними пам'ятниками і могилами радянських воїнів-визволителів, факти переписування спільного історичного минулого. «Ці кроки не відповідають добросусідському і дружньому характеру наших відносин», - додав Каминін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

539