Федеральний окружний суд Сан-Франциско зобов'язав екс-прем'єра України Павла Лазаренка повернути бізнесменові Петру Кириченку $19,5 млн, отриманих шляхом здирства (мовляв, саме стільки Павло Іванич витребував у 90-і роки з Кириченка за «заступництво»). У п'ятницю суддя Мартін Дженкінс засвідчив правомочність вимог останнього. Пікантність у тому, що пан Кириченко проходив у справі Павла Івановича підопічником, але потім вийшов сухим з води, оскільки «щиро розкаявся і співпрацював із слідством».
За словами судді, документи, що є у розпорядженні суду, підтверджують обгрунтованість претензій Кириченка на 19,473 млн доларів, заснованих на представлених позивачем «конкретних і надійних доказах». Позов колишнього підопічника Лазаренка розглядався в окружному суді Сан-Франциско — за місцем проживання відповідача. Бізнесмен стверджував, що передавав своєму патрону великі суми, а також зробив його співвласником своєї фірми. «Я погодився віддати йому 50% прибутку і 50% самій компанії», — заявляв Кириченко на суді в 2004 році, додавши, що інакше він не зміг би вести бізнес (докладніше читайте в нижньому тексті). Згодом Кириченко звернувся до каліфорнійського суду з проханням зобов'язати екс-главу українського уряду повернути гроші, - пише «Сьогодні».
Чи отримає підопічник необхідну суму, поки невідомо. Про це повідомила адвокат Павла Лазаренка Марина Довгопола. «Від імені свого американського колеги Денієла Горовіца я заявляю, що на це рішення, про яке ви питаєте, подана апеляція і зараз повністю закінчена процедура пред'явлення аргументів до суду вищої інстанції. Реституція (повернення грошей, — ред.) залежатиме вже від його вердикту. До цього ніякі виплати не передбачаються».
Один з колишніх високопоставлених керівників Генпрокуратури, що займався свого часу справою Павла Лазаренка, прокоментував рішення окружного суду Сан-Франциско так: «Треба знати американську систему правосуддя, яка корінним чином відрізняється від нашої. Там можливе те, що нереально в Україні. Кириченка заарештували майже через півроку після того, як під вартою опинився колишній шеф. Петра затримали в США за клопотанням швейцарських правоохоронців. Якийсь час Лазаренко і Кириченко навіть знаходилися в одній камері. Потім між ними пробігла чорна кішка. І Петро із самого початку вибрав принципово інший шлях — йшов на контакт із слідством. Це зіграло свою роль — Кириченка не тільки не посадили, але, врахувавши особливі заслуги, схоже, пообіцяли пристойну суму, яку він, мабуть, і отримає. Хоча ці гроші, скажемо прямо, зовсім не завадили б Україні...».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом