Президент Віктор Ющенко наполягає на необхідності ухвалення Кабінетом Міністрів адекватного рішення щодо перебування на урядових посадах представників команди Віктора Медведчука, оскільки відповідальність за бездоганність демократичної влади лежить саме на Главі держави.

Про це заявив керівник Секретаріату Президента Віктор Балога, - повідомили в прес-службі Глави держави.

На думку Балоги, реакція прем'єр-міністра Юлії Тимошенко на лист Президента Ющенка про перебування на урядових посадах представників команди Медведчука свідчить про її тісні зв'язки з цим діячем, відомим своєю послідовною боротьбою з «помаранчевими» силами.

«Глава держави звернув увагу прем'єра на те, що низькі професійні вміння і одіозна репутація осіб з ще незабутого минулого не дозволяють їм ні з яких міркувань посідати відповідальні посади в міністерствах нинішнього уряду, який сформувала демократична коаліція. Проте пані Тимошенко думає по-іншому, визнаючи за можливе вводити в свою орбіту тих, хто ще недавно наполегливо знищував демократичний рух у нашій країні і проявляв свій професіоналізм саме в цій справі», - відзначив Балога. Отже, вважає він, «кадрові смаки Тимошенко, які базуються на щирій симпатії до Медведчука, глибоко суперечать ідеалам Майдану». «Це стало доконаним фактом», - відзначив Балога.

Він звернув увагу, що в урядовій команді, «яку на всі сторони любить вихваляти прем'єр-міністр, є люди, які після перемоги «помаранчевої» революції публічно оголосили про категоричну неможливість роботи в органах влади і перехід в опозицію», - передає «УНІАН».

«Ця обставина знову на повний зріст ставить питання, чи при владі сьогодні БЮТ і персонально Тимошенко. Якщо ж вона взяла до себе тих, хто відрікся від своїх переконань, то нагадаю їй популярну тезу про те, що відмова від своїх слів завжди погано пахне», - сказав керівник президентського Секретаріату.

На думку Балоги, слова керівника уряду про те, що вона підбирає команду, здатну дати результат, «звучать як знущання з тих, хто відчув на собі нищівну силу репресивного катка Адміністрації Медведчука».

«Звичайно, право прем'єра вважати результатом масові фальсифікації, провокації і знищення ЗМІ і читати про них у резюме як про високі досягнення. Проте такі вміння не потрібні демократичним силам. Можливо, лише БЮТ може взяти в свої ряди соратників Медведчука, відомих своєю завзятістю в твердженні і популяризації авторитаризму. Судячи з усього, вони всіляко доводять свою потрібність недавнім опонентам. Перші наочні результати політтехнологічної співпраці «біло-серцевих» з СДПУ(о) вже є: пригадайте недавнє судове рішення про заборону розміщувати на носіях зовнішньої реклами які-небудь форми критики уряду. Відразу відчувається фірмовий стиль Медведчука», - вважає Балога.

Керівник президентського Секретаріату відзначив, що кадрова політика прем'єр-міністра не узгоджувалася зі всією коаліцією, в якій є два рівні партнери, - БЮТ і блок «Наша Україна - Народна самооборона». У зв'язку з цим він допустив, що Тимошенко, кажучи про необхідність збереження єдності демократичної коаліції, насправді лише прикриває цим гаслом власні політичні інтереси. На переконання Балоги, блоку НУ-НС потрібно виразити своє відношення до кадрових рішень лідера політичної сили-партнера по коаліції, інакше виборці вважатимуть, що «Наша Україна - Народна самооборона» не проти перебування на посадах у владі «гостей з минулого».

Балога також підкреслив, що прем'єр-міністр повинна реагувати на лист Президента не словесними випадами, а діями. «Глава держави - це не та фігура, до якої можна застосовувати лексичні обороти і стилістику сварки. До того ж, Тимошенко ніким не даровано право на виняткову, остаточну істину, хоча її риторика безапеляційності наштовхує на думку, що таке право вона надала сама собі», - відзначив глава Секретаріату.

Як повідомляв ForUm, 3 квітня Президент України Ющенка в листі до прем'єр-міністра Тимошенко виразив надію на ухвалення Кабміном відповідального рішення щодо подальшого перебування ряду осіб на урядових посадах.

Зокрема, мова йшла про першого заступника міністра регіонального розвитку і будівництва України Олексія Іщенка (колишнього заступника Віктора Медведчука в Адміністрації Президента Леоніди Кучми), заступника голови Державної митної служби Тараса Козака, першого заступника голови Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів Олександра Паршина, керівника Держкомархіву Ольгу Гінзбург (представниця КПУ), а також радника прем'єр-міністра України Олександра Задорожного.

У відповідь на це Тимошенко заявила, що при призначеннях на урядові посади керується професійною підготовкою людей. У той же час керівник уряду відзначила, що ради збереження демократичної коаліції «вже багато місяців не чують ніяких докорів, які йдуть у бік уряду, ні від Президента, ні від його Секретаріату». «Я і далі хочу дотримуватися цієї традиції», - додала вона.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

522