Україна незадоволена Європейською політикою сусідства і закликає держав-членів ЄС виробити нову політичну формулу відносин України з Євросоюзом. Про це йдеться у коментарі МЗС України щодо Комунікації Європейської комісії, Раді міністрів ЄС і Європарламенту про реалізацію Європейської політики сусідства 2007 року.

Як повідомили у прес-службі МЗС України, у коментарі наголошується: «В Україні уважно спостерігають за подальшою еволюцією у рамках ЄС ідеї Європейської політики сусідства (ЄПС), зокрема, щодо східних сусідів ЄС. У цьому контексті взяте до відома оприлюднення 3 квітня ц.р. Комунікації Європейської комісії про реалізацію ЄПС 2007 року». «Ця Комунікація фіксує односторонній підхід ЄС до ЄПС та відповідних планів дій і жодним чином не враховує позиції країн-партнерів, що ставить під сумнів принцип спільної власності в її реалізації. У цьому плані показовою є відсутність згадки про прийняту 11 березня 2008 року на засіданні Ради з питань співпраці між Україною і ЄС спільну оцінку виконання Плану дій Україна-ЄС», - сказано у тексті.

«Позиція України відносно ЄПС і відповідного Плану дій загальновідома і залишається незмінною: ключові основи ЄПС не відповідають стратегічним інтересам України отримати у перспективі членство в ЄС. Важливо також зрозуміти, що успіх в реалізації Плану дій Україна-ЄС є наслідком політичної волі та наполегливих зусиль української сторони з метою втілення внутрішніх реформ, необхідних для досягнення відповідності критеріям членства в ЄС, а не результатом, як це трактується в Комунікації, успішності ключових принципів ЄПС щодо України», - підкреслили в МЗС. «На жаль, на відміну від попередньої Комунікації від 5 грудня 2007 року, нинішній документ не містить посилання на те, що ЄПС не є альтернативою розширення і не перешкоджає подальшому розвитку відносин між ЄС і його європейськими сусідами відповідно до Договору про ЄС», - йдеться у коментарі, передає «ЛІГА».

«Як відомо, під час торішнього Саміту Україна-ЄС було домовлено, що нова посилена угода має бути амбітним і інноваційним документом, а також виходити за рамки Угоди про партнерство і співпрацю та Плану дій. У цьому контексті для нас є неприйнятним положення Комунікації, яке визначає майбутній розвиток у відносинах між Україною та ЄС лише у форматі партнерства. Україна наполягає на тому, що нова посилена угода має укладатися виключно поза рамками ЄПС і адекватно відтворювати амбіції політичної асоціації та економічної інтеграції української держави. Україна розглядає можливості посиленої співпраці у рамках ЄПС як такі, що є допоміжними в реалізації її стратегічного курсу на вступ до Європейського Союзу і використовуватиме його виключно у цьому контексті», - підкреслили у зовнішньополітичному відомстві.

«Ми закликаємо держави-члени ЄС виробити нову політичну формулу відносин України з ЄС, яка б адекватно відтворювала євроінтеграційні прагнення України та її стратегічно важливу роль і місце в єдиній Європі», - сказано у тексті.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1008