Політична партія «Єдиний центр» вважає, що позиція БЮТ щодо кадрових питань несе загрозу демократичній коаліції.

Про це йдеться у заяві «Єдиного центру», текст якої надали у прес-службі партії.

«1 квітня 2008 року у парламенті відбулося голосування щодо постанови про звільнення Едуарда Прутника з посади голови Держкомтелерадіо та Олексія Костусєва - з посади голови Антимонопольного комітету України. «Єдиний центр» заявляє, що ситуація, яка склалася у демократичній коаліції під час цього голосування, – це кулуарне нав'язування вирішення кадрових питань без попереднього узгодження кандидатур усіма учасниками коаліції. «Єдиний Центр» вважає, що такі дії підривають єдність коаліції, нівелюють програмні принципи її створення», - наголошується у заяві.

«Ми вважаємо, що розгляд будь-яких кадрових питань такого рівня має відбуватися лише у комплексі з узгодженням єдиної кандидатури від коаліції на ту чи іншу посаду. Подібні ситуації стали «хворобливою» тенденцією у роботі коаліції: спочатку ухвалюється рішення про відставку, а потім проводяться безплідні дискусії щодо єдиного кандидата», - вказується у заяві, передає «УНІАН».

Також у документі підкреслюється, що такі ситуації нав'язуються партнерами по коаліції – фракцією БЮТ. «Руками коаліції вирішується перша половина питання – зняття з посади, а за допомогою інших фракцій (зокрема, комуністів) вирішуються кадрові питання, вигідні тільки БЮТ», - стверджує «Єдиний центр».

У заяві наголошується, що у разі продовження такої політики існує загроза ефективності роботи демократичної коаліції.

«Ми закликаємо БЮТ до конструктивної роботи щодо виконання взятих на себе зобов'язань, зокрема, завершити прийняття 10 з 12 важливих для держави законопроектів, передбачених Коаліційною угодою», - наголошується у заяві.

Як повідомляв ForUm, 1 квітня Верховна Рада України не підтримала проект постанови про звільнення Костусєва з посади голови Антимонопольного комітету України. «За» проголосували 220 із 445 народних депутатів, зареєстрованих у залі. Також парламент не підтримав рішення про звільнення Прутника з посади голови Державного комітету телебачення і радіомовлення. «За» проголосували 225 із 445 народних депутатів, зареєстрованих у залі.

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк назвав порушенням законодавства України відмову парламенту підтримати ці питання.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

438