Шлях України в НАТО може розтягнутися на десятиліття, - вважає спікер Верховної Ради республіки Арсеній Яценюк.

«Що стосується вступу України в НАТО, то це шлях у десятиліття, тоді як приєднання України до Плану дій відносно членства - це перспектива дуже реальна», - сказав Яценюк журналістам після закінчення зустрічі в середу у Москві із спікером Ради Федерації РФ Сергієм Мироновим.

«Думаю, що інтенсифікація діалогу між Україною і Північноатлантичним альянсом не повинна жодним чином відбитися на російсько-українських відносинах, і думаю, що ці відносини повинні бути ще кращі, ніж склалися у Росії з Німеччиною, з Китаєм, у Росії з США», - відзначив спікер.

«Зайве політизування необхідно прибрати в цьому питанні і треба продовжувати двосторонній діалог, який був початий на рівні міністерств закордонних справ Росії і України», - вважає Яценюк.

Спікер українського парламенту нагадав про те, що Верховна Рада для виходу з ситуації, що склалася, прийняла постанову, згідно з якою перед ухваленням рішення про вступ України в НАТО в обов'язковому порядку буде проведений всеукраїнський референдум, - передає «Інтерфакс-Україна».

У свою чергу Миронов висловив думку, що «два слов'янські народи повинні жити добрососідськи, виходячи з принципів взаємної вигоди і прагматичних відносин, не забувати всього того спільного, що нас об'єднує».

«Нас об'єднує набагато більше, ніж роз'єднує», - повідомив Миронов.

Разом з тим, за його словами, Росію не може не турбувати можливість вступу України в НАТО. «Не тому, що це якісь погрози, а ми просто розуміємо, що це, на жаль, змінить базові принципи наших відносин. Це об'єктивні обставини», - пояснив він.

У той же час глава Ради Федерації вважав за краще не відповідати на питання про те, якою може бути відповідь з боку Росії у разі вступу України в НАТО, порадивши дочекатися підсумків саміту в Бухаресті. «Подивимося, чи дійде до приєднання України до ПДЧ (Плану дій з членства в НАТО), чи ж ні, і, виходячи з цього, прийматимемо якісь ті або інші рішення», - сказав Миронов.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

515