Працівники Управління боротьби з організованою злочинністю УМВС України в Житомирській області викрили потужний контрабандний канал ввезення в Україну престижних іномарок, в тому числі викрадених за кордоном, та «тіньову» схему їхньої легалізації в Україні за фіктивними нотаріальними дорученнями. Про це ForUm’у повідомили у прес-службі ГУБОЗ МВС України.
За матеріалами УБОЗ, слідчим управлінням Житомирського обласної міліції порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених передбачених ч. 2 та ч. 3 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів ) Кримінального кодексу України. У справі поки що фігурують п’ятеро мешканців Житомира, які розробили контрабандну схему за сприяння корумпованих зв’язків у митних органах.
За попередніми даними, впродовж останніх двох років зловмисники протиправно ввезли з-за кордону, в тому числі з країн Західної Європи, та легалізували в Україні майже 180 автомобілів.
Вже в Україні у спеціально обладнаних майстернях «тіньові ділки» змінювали номери агрегатів (шасі, кузовів), а також виготовляли підроблені свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, державні номерні знаки, тощо. У подальшому через нотаріусів Житомирщини та інших областей, за вкраденими паспортами громадян України, оформлювались фіктивні доручення на продаж автомобілів. В результаті оборудок автомобілі за підробленими документами шахрайським шляхом реалізовувались громадянам України.
Слідчо-оперативні дії у вказаній кримінальній справі тривають у 21 регіоні України (м. Київ, Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Сумська, Чернівецька, Чернігівська, Полтавська, Одеська, Івано-Франківська, Харківська, Львівська, Миколаївська, Кіровоградська, Закарпатська, Черкаська, Херсонська, Донецька, Хмельницька, Київська області та Автономна Республіка Крим).
Ці заходи здійснюються на виконання вимог Президента України та відповідної директиви Міністра внутрішніх справ України щодо протидії організованим злочинним групам, які займаються контрабандним ввезенням автомобілів та реалізації їх населенню за різноманітними злочинними схемами.
Нагадаємо, нещодавно у Вінниці Міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко заявив, що торік держава отримала на 3 млрд. гривень менше за розмитнення автомобілів, ввезених в Україну ніж в 2005 та 2006 роках. «Ми встановили системні порушення щодо реєстрації таких автівок, тісно пов’язані з такими ж схемами з розмитнення. У нас були декілька нарад з новим керівником Митного комітету. Ми працюємо рука в руку. Це один з пріоритетів, які я хочу досягти за результатами річної діяльності», - сказав глава МВС.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом