Український політичний бомонд любить і страждає. Любить поскандалити, але страждає від наявності скандалів. Хоча ні, страждають більше прості громадяни держави, які спочатку намагаються хоч що-небудь зрозуміти, а не розуміючи, безнадійно чекають дня наступного.
Гарячою темою останніх днів стала загибель українського миротворця у Косові. Та як спікер Яценюк не просив «не топтатися на кістках», топтання все ж таки почалося. На тему можливого виведення українських миротворців із Косова говорять всі і скрізь. Народний депутат України VI скликання із фракції КПУ Олександр Голуб навіть вважає, що це питання може сприяти блокуванню трибуни Верховної Ради.
Про це та інші важливі події українського світу політики ForUm і поговорив з Олександром Володимировичем.
- Дуже великий ажіотаж зараз сформувався навколо українського миротворчого контингенту в Косові. Як ви вважаєте, Україні потрібно виводити звідти своїх миротворців?
- Безумовно. Комуністи з самого початку виникнення цієї конфліктної ситуації, яка, зрештою, призвела до загибелі людини, виступили з ініціативою відкликання нашого контингенту з Косова.
- Чи можуть політичні розбіжності в цьому питанні знову заблокувати трибуну ВР?
- Якщо більшість ігноруватиме думки і вимоги більшості виборців України з цього питання, то не виключено, що Партія регіонів і комуністи знову заблокують трибуну.
- Які наслідки може викликати другий лист Ющенка і Тимошенко до штаб-квартири НАТО з проханням позитивно вирішити питання приєднання України до ПДЧ?
- Як і перший, так і другий лист мають своєю головною метою все-таки провокацію. Ющенко на неї пішов заради дестабілізації ситуації в країні і в парламенті безпосередньо. Чому?
При стабільній ситуації Віктор Андрійович проявляє себе досить слабким політичним гравцем. Він може «ловити рибку» тільки у каламутній воді, тому, враховуючи ту реакцію, яку викликав перший лист у парламенті, в українському суспільстві, і ті масові акції протесту, які проходять проти вступу нашої країни в НАТО, абсолютно не виключено те, що відповідна реакція може бути і в цій ситуації.
- Чим Юлія Тимошенко зможе похвалитися після закінчення 100-днівки?
- Я думаю, що хвалитися Тимошенко нічим. Можна тільки спостерігати крах соціальних обіцянок Тимошенко і крах соціального популізму, з яким вона вийшла на політичну арену.
- Існує думка, що Тимошенко навмисно відводить увагу громадськості від свого звіту про 100 днів роботи КМУ за допомогою перевиборів мера Києва. Це справді так? Як ви думаєте, чим саме прем'єрові так не догодив Черновецький на посту мера?
- Мені здається, що між звітом діяльності уряду і перевиборами київського мера немає якогось зв'язку. Це більше психологічний момент, ніж реальний. Говорити про те, що Тимошенко свідомо відводить увагу вбік, я б не став. Жоден документ не вимагає від уряду якихось соціальних звітів стосовно 100 днів своєї діяльності.
Справа в іншому: різні політичні клани борються за владу в Києві, а це дуже серйозний плацдарм для подальшого заняття президентського крісла. Цей пост грає досить помітну роль.
- Багатьох дивує, що КПУ підтримала відставку київського голови. Чи може це свідчити про тактичний союз БЮТ і Компартії?
- Ні. Якщо говорити об'єктивно, не існує жодного хоч скільки-небудь серйозного документа, виходячи з якого комуністи повинні були б підтримати кандидатуру Черновецького. Леонід Михайлович з багатьох питань займав виразну антикомуністичну позицію: перейменовував вулиці, зносив пам'ятники Леніна, фактично знищував те, що відносилося до радянської епохи.
Компартія не мала іншого виходу. Вона просто зобов'язана була проголосувати за відставку такого мера.
- А комуністи підтримають програму діяльності уряду Тимошенко?
- Це виключено. Програма діяльності уряду Тимошенко ні в якому вигляді не кореспондується з тією програмою, яку представляє КПУ, чи з тією виборчою програмою, з якою ми йшли на вибори.
- Прем'єр звернулася до демократичної коаліції з проханням підтримати їхнього кандидата. Хто буде цим кандидатом і, по-вашому, чи підтримає його НУ-НС?
- Уже сьогодні очевидно, що намітився розкол в оранжевому таборі. Ми знаємо, що пан Ханенко запропонував об'єднатися «Народній самообороні», «Блоку Кличка» і БЮТ навколо однієї кандидатури, підкресливши при цьому, що ті люди, які підтримують Черновецького, а маються на увазі саме представники «Нашої України», не повинні брати участі у такому об'єднанні.
- Яке майбутнє чекає, на вашу думку, законопроект про скасування депутатської недоторканності?
- Якщо йтиметься про скасування недоторканності всіх, включаючи Президента, то я думаю, що такий законопроект без проблем пройде через парламент. Якщо ж мова йтиме про те, щоб зробити депутатів уразливими перед президентською владою, перед спробами нав'язати свою думку парламенту і, власне кажучи, знищити повноваження парламенту, то я сумніваюся, що такий проект закону знайде свою підтримку у Верховній Раді України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом