Співдоповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Ханне Северінсен і Рената Вольвенд за результатами свого візиту до України 14-16 січня цього року не змогли порекомендувати ПАРЄ завершити моніторинг виконання Україною обов'язків і зобов'язань перед Радою Європи і перейти до пост-моніторингового| діалогу.

Про це мовиться в обнародуваній сьогодні «Інформаційній записці» співдоповідачів за підсумками їх візиту.

«Рік за роком, від одного візиту до іншого, перед нами постає питання, чи рекомендувати припинення повноцінної процедури моніторингу. Ми стоїмо на позиції, що 12 років – досить тривалий час для будь-якої країни знаходитися під моніторингом, і ми хотіли б замінити цю процедуру більш легким пост-моніторинговим| діалогом», - наголошується в документі.

Співдоповідачі відзначають, що Україна багато зробила для просування вперед і, зокрема, вітають завершення переговорів про вступ до Світової організації торгівлі і курсу урядової коаліції на європейську і євроатлантичну| інтеграцію.

«У той же час, ми глибоко стурбовані, що, не дивлячись на те, що вибори 30 вересня 2007 року дали можливість вирішити багатомісячне політичне протистояння, реальні причини останніх проблем не були усунені», - наголошується в документі.

Співдоповідачі ПАРЄ вважають, що Україна має достатній резерв для посилення політичної стабілізації в країні, але тільки у випадку, якщо політики поставлять свої персональні амбіції на другий план і концентруватимуться на загальних інтересах нації для об'єднання і добробуту. Це, на думку Северінсен і Вольвенд, може бути досягнуто тільки за наявності політичної зрілості і досягнення компромісу основних гравців, - передає «УНІАН».

Співдоповідачі ПАРЄ також закликали українських лідерів не сходити з дороги необхідних реформ при пошуку політичних рішень і балансів. “Дуже багато часу і можливостей було втрачено попередніми урядами; настав час для правлячої коаліції почати виконувати свої обіцянки і прискорювати багато хороших ініціатив, початих у 2005-2006 роках, зокрема, в реформуванні судової системи і кримінальної юстиції”, - відзначають співдоповідачі ПАРЄ.

Україна може бути насправді успішною державою тоді, коли, не дивлячись на різні погляди і політичну боротьбу за владу, всі політичні сили зрозуміють, що завдяки загальним зусиллям у розвитку демократичних інститутів, імплементації давно прострочених конституційною, судовою, законодавчою, адміністративною і економічних реформ і ефективній боротьбі з корупцією зможуть отримати велику підтримку людей, ніж завдяки популізму, вважають Северінсен і Вольвенд.

Вони також відзначили, що запропонують ПАРЄ перейти до пост-моніторингового| діалогу так скоро, як тільки українська влада досягне очевидних результатів у необхідних реформах.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372