Рада міністрів з питань сільського господарства і рибальства ЄС схвалила проект угоди з Україною у формі обміну листами про відміну експортних мит після створення зони вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом.
Відповідне рішення було ухвалене 17 березня на засіданні Ради, - передає «УНІАН».
Як повідомляв FprUm, Єврокомісія запропонувала Раді ЄС схвалити проект цієї угоди в кінці лютого цього року.
У записці пояснення до проекту рішення Ради ЄС наголошувалося, що домовленість про укладення угоди була досягнута під час переговорів між Україною і ЄС про приєднання України до Світової організації торгівлі.
«У контексті процесу приєднання до СОТ, який тепер завершений, Україна зобов'язалася значно понизити експортні мита, що діяли, проте не відмінити їх повністю. У той же час, представники України і ЄС, що брали участь в переговорах, досягли згоди про те, що всі експортні мита будуть скасовані відразу після набуття чинності двосторонньої українсько-європейської угоди про зону вільної торгівлі», - наголошувалося в записці пояснення.
16 січня цього року Україна і ЄС досягли компромісу в питанні експортних мит, яке зняло останню перешкоду на шляху України до СОТ. 25 січня цього року Робоча група по вступу України до СОТ затвердила звіт України про вступ до цієї світової організації.
5 лютого Генеральна рада Світової організації торгівлі на своєму засіданні в Женеві схвалила вступ України до СОТ.
У сфері експортних мит Україна під час переговорів з ЄС з питань приєднання до СОТ узяла на себе зобов'язання значно понизити мита на металобрухт, шкури тварин, на живих тварин і насіння соняшнику в період від 5 до 8 років. При цьому план зниження і понижений рівень мит будуть визначені і застосовуватимуться з моменту отримання Україною членства у СОТ.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом