З року в рік автономію «напружують» галасливі акції протестів татар. І якщо до традиційних мітингів, які вони проводять у центрі Сімферополя в день пам'яті депортації 18 травня, багато хто звик, то інші «зібрання» викликають у більшості різко негативну реакцію. Тим більше - напередодні курортного сезону. Не став винятком і нинішній рік. 11 березня активісти встановили у Сімферополі армійські намети, вимагаючи вирішення наболілих земельних питань.

«5 березня у Москві відкривається велика туристична виставка, на якій працюватимуть провідні оператори, що представляють наш півострів, - розповів Олександр Бурдонов, видавець каталогу «Курорти Криму». - На них уже посипалися запитання: а що це у вас там знову діється? Природно, клієнтів, потенційних покупців, цікавить ситуація в автономії. Ну хто почне вкладати гроші туди, де територія і бізнес входять в зону ризику? А раптом конфлікт виллється у перекриття доріг, і, відповідно, люди почнуть спізнюватися на потяги і літаки? Туроператори чекають чіткої відповіді і ясної позиції від властей Криму і України. І зволікати не можна. Адже березень - якнайкращий період для продажу і придбання путівок», пише «Комсомольська правда»-Україна».

У Міністерстві курортів і туризму АРК не менше стурбовані черговим протестним виступом.

«Будь-яка політична нестабільність впливає на перспективи і хід курортного сезону, - зазначили у міністерстві. - Так, з року в рік ми поліпшуємо показники, потік відпочивальників збільшується. У 2007-му своє здоров'я у нас поправили понад 5,5 мільйона чоловік. Але тут питання в іншому: адже когось ми і втрачаємо! Цілком можемо прийняти і 7, і 8 мільйонів!»

Солідарний з чиновниками і глава кримського парламенту Анатолій Гриценко. «Для деяких радикально налаштованих лідерів боротьба за облаштування перетворилася на прибутковий бізнес, - прокоментував він ситуацію. - У таких акціях сенсу немає, оскільки ми ці питання вирішуємо. Що стосується зриву курортного сезону, то кому від цього буде гірше? Самі ж кримські татари в першу чергу і постраждають».

У меджлісі кримськотатарського народу також ставляться до акції, що проводиться, негативно. І не виключають, що дехто із репатріантів свідомо порушує домовленості, прийняті 24 лютого 2008 року. У них йшлося про неприпустимість до 20 березня масових акцій протесту щодо земельних питань.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

397