На перше півріччя поточного року заплановано візит до України Президента Франції Ніколя Саркозі.

Як повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України, сьогодні у Франції міністр закордонних справ України Володимир Огризко провів переговори з дипломатичним радником Президента Франції Ж.-Д.Левітом.

У ході бесіди були обговорені принципові аспекти взаємодії сторін у контексті пошуків обопільно прийнятних формул підтримки французькою стороною європейських і євроатлантичних напрямів України.

Огризко висловив подяку французькій стороні за підтримку євроінтеграційних прагнень нашої держави і нову ініціативу вищого керівництва Франції щодо визначення концептуально нового статусу України у відносинах з ЄС.

Сторони відзначили помітне зростання двосторонніх контактів, зокрема – високого і найвищого рівнів. У цьому контексті було підкреслено, що паризькі зустрічі президентів, які відбулися 5 жовтня минулого року і 20 лютого цього року, є етапними подіями в двосторонніх відносинах, передає «УНІАН».

Були також обговорені конкретні питання, пов'язані з запланованим на перше півріччя цього року візитом до України Президента Франції Саркозі та візитом до Франції Президента України Віктора Ющенка у вересні цього року для участі у саміті УКРАЇНА-ЄС.

Співбесідники висловили загальну позитивну оцінку стану і перспектив двосторонньої торговельно-економічної співпраці, зокрема – на міжгалузевому рівні.

Також сьогодні міністр закордонних справ України зустрівся з главою Комісії у закордонних справах, з питань оборони та збройних сил Сенату Французької Республіки сенатором Ж. де Роаном.

Огризко поінформував французького сенатора про внутрішньополітичну ситуацію в Україні і окреслив зовнішньополітичні пріоритети нашої держави – європейську і євроатлантичну інтеграцію.

Сторони обговорили питання щодо євроатлантичної інтеграції України, зокрема, перспективи запрошення нашої держави до ПДЧ щодо НАТО. Французький сенатор засвідчив підтримку України в її європейському і євроатлантичному напрямі. Ж. де Роан відзначив важливість проведення у зв'язку з цим масиву заходів усередині України заради надання громадськості об'єктивної інформації про суть і завдання НАТО.

Сенатор поцікавився також ситуацією щодо Придністровського врегулювання, підкресливши важливість відновлення переговорного процесу з цього питання у форматі «5+2». Ж. де Роан відзначив важливу роль України у питанні Придністровського врегулювання.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

372