Президент України Віктор Ющенко вимагає від правоохоронних органів і митниці більш скоординовано боротися з контрабандою. Як повідомили у прес-службі Глави держави, таке завдання він поставив під час наради з питань протидії корупції у митних органах, яка відбулася у Секретаріаті Президента.

Президент висунув вимогу скоординовано діяти органам митниці, прокуратури і СБУ на виконання указу «Про Програму боротьби з контрабандою і порушенням митних правил на 2008-2009 роки», який був виданий 4 березня.
«Я просив би попрацювати над тим, щоб ми мали узгоджений формат взаємодії щодо виконання цієї програми, тому що одноосібно жодна сторона нічого не зробить», - зазначив Ющенко.

На початку зустрічі Глава держави позитивно оцінив роботу Державної митної служби за перші два місяці цього року. Підтвердженням таких оцінок є показники зростання митних зборів на 72%, зростання імпорту - на 29% у січні-лютому і виконання митницею на 142% плану надходжень до державного бюджету в лютому, передає «УНІАН».

Ющенко висловив усіляку підтримку практиці звільнення працівників, які дискредитують роботу митниці. Зокрема, з середини лютого на таких підставах 18 митників, які посідали високі посади у цьому відомстві, подали у відставку.

Президент України зробив акцент на тих проблемах ефективності захисту економічного кордону, які залишаються невирішеними. Зокрема, за два останні місяці Служба безпеки України та органи прокуратури порушили 80 кримінальних справ, зокрема, за фактом контрабанди товарів - 54 справи. Президент зазначив, що серед цих справ є чутливі і резонансні. «Мене турбує час, який ми вже відвели на розслідування цих справ. Якщо немає швидкої реакції, якщо суспільство не знає, як будуть покарані злочинці, то відповідальність і прокуратури, і людей, які скоїли злочин, стає менш відчутною», - сказав Ющенко.

Глава держави доручив СБУ і Генпрокуратурі провести перевірку законності закриття кримінальних справ щодо контрабанди на суму понад 300 тис. грн., які були порушені впродовж 2005-2007 років. На проведення такої перевірки відведено термін 30 днів.

Президент під час наради висловив стурбованість неповною компенсацією податку на додану вартість і використанням векселів. «Тема відмови від векселів дуже хороша, але паралельно потрібно, щоб Міністерство фінансів виконувало свою роботу, щоб ми не відбирали оборотні кошти у господарських структур через невчасну компенсацію ПДВ», - наголосив Ющенко, вказавши на необхідність більш узгоджених дій у цьому митної служби та Мінфіну. Президент підкреслив, що бюджетних коштів для повернення ПДВ достатньо.

У нараді взяли участь голова Держмитслужби Валерій Хорошковський, в.о. голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко, генеральний прокурор України Олександр Медведько, від Секретаріату Президента - перший заступник глави Секретаріату Олександр Шлапак і заступник глави Секретаріату - Уповноважений Президента з питань контролю за діяльністю СБУ Ігор Пукшин.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

388