Економічні показники України за останні три роки – це наша давня багаторічна мрія. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко на офіційному відкритті Першого міжнародного Форуму «Європа - Україна» в четвер, - передає кореспондент ForUm’у.

За словами Президента, мати показник ВВП від 7 до 8 відсотків – це була «наша фантазія 10-15 років тому». «Іншими словами, у нас сьогодні є ті макроекономічні показники, які сьогодні дають можливість на високому рівні проводити і дискусії по теорії, і по практиці, і по організації економічного життя в Україні», - сказав він.

Глава держави відзначив, що за останні три роки Україна звикла до того, що щорічні іноземні інвестиції в країну досягають 7-8 мільярдів доларів, тоді як ще чотири роки тому вони складали приблизно 700 мільйонів доларів на рік. «Це була велика перемога», - підкреслив Ющенко і додав, що дві третини всіх інвестицій, які є у України, це інвестиції, які прийшли до нас за останні три роки.

Кажучи про внутрішнього інвестора, Президент повідомив, що Україна щорічно на 35-40 відсотків збільшує інвестиції в основний капітал.

Ющенко заявив, що нормально розвивається і економіка практично всіх галузей виробництва. Він також відзначив, що в Україні зараз найнижчий за її історію рівень безробіття – 2,2 відсотка. «За рік ми створюємо 1,2 мільйони робочих місць. Економічна динаміка дає позитивні можливості розвитку ринку праці», - сказав Президент.

Глава держави підкреслив, що українська економіка орієнтована на експорт, і зовнішній товарообіг України складає 110 мільярдів доларів. Він заявив, що високий рівень зовнішньої орієнтації української економіки зобов'язує нас «тримати високу макроекономічну культуру». Ющенко відзначив, що рівень дефіциту бюджету складає 1,8 відсотка, і додав, що це нормальний рівень для східноєвропейських країн з перехідною економікою.

Президент також заявив, що великого розвитку вимагає фондовий ринок. «Хоча приємно відзначити, що за 2007 рік індекс акцій української фондової біржі за показниками свого розвитку став другим у світі після китайського. Це говорить про те, що тут захований величезний потенціал», - упевнений він.

Крім того, Ющенко відзначив, що одним з перспективних ринків майбутнього є ринок землі. «2008 рік – це останній рік, коли ми завершуємо «розпаювання» української землі», - сказав він. Він упевнений, що цього року з'явиться весь комплекс законопроектів, який формалізує організацію ринку землі. Президент додав, що сільське господарство не може існувати без інвестицій, а для цього потрібно зробити «розкріпачення» основної категорії землі як товару з відповідними обмеженнями.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

353