Голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк вважає недоцільним розпуск парламенту. Про це він заявив українським журналістам у Брюсселі.

«Ви знаєте мою позицію як керівника парламенту: будь-який здоровий на голову керівник парламенту не може виступати за розпуск парламенту», - сказав Яценюк.

«Я виступав би за розпуск парламенту тільки в одному випадку: якби я знав, що після ще одних дострокових виборів зміниться політична конструкція настільки, що на порядку денному не стоятиме питання щодо стабільності та стабілізації політичної ситуації в Україні, що вона відразу стане стабільною – цього не буде. Тому об'єктивно, що я не зацікавлений у розпуску українського парламенту, оскільки я не бачу цілі. Підстави можуть виникнути, але цілі немає», - додав він.

Водночас Яценюк нагадав, що є пряма конституційна норма, яка міститься у статті 90 Основного Закону і передбачає право Президента ухвалити рішення про розпуск Верховної Ради у разі, якщо вона не може провести засідання упродовж 30 днів.

Кажучи про ситуацію у парламенті, Яценюк висловив думку, що Верховна Рада намагається стати самостійною гілкою влади, і саме цим пояснюються ті складні процеси, які відбуваються у цьому органі, передає «УНІАН».

«Парламент завжди був доважком до виконавчої влади в Україні. І про це потрібно відверто сказати. Він обслуговував різні гілки влади: то президентську гілку влади, то, як минулої каденції, урядову коаліцію. Він ніколи не ставав самостійним. І саме тому ми маємо сьогодні такі складні процеси в українському парламенті», - зазначив Яценюк.

Він також повідомив, що зараз намагається переконати усіх, насамперед опозицію, в тому, що участь у роботі парламенту – це чи не єдиний шанс контролювати діяльність уряду і коаліції, а також захищати інтереси виборців.

«Я не знаю, хто буде в опозиції через кілька років. Інститут опозиції має бути сформований як такий. Тому що інститут влади у нас сформований ще за часів радянської влади. Дуже добре знають, як керувати, а ось яким чином перебувати в опозиції? Це важливе питання, і я закликаю опозицію, щоб вона зрозуміла, що бажання повернутися швидко у владу не може бути реалізоване на цьому етапі», - сказав Яценюк.

Як повідомляв ForUm, у парламенті триває політична криза, причиною якої представники опозиції називають підписання головою Верховної Ради Яценюком разом з Президентом України Віктором Ющенком і прем'єр-міністром Юлією Тимошенко листа керівництву НАТО з проханням розглянути можливість приєднання України до Плану дій щодо членства в Альянсі. Представники всіх політичних сил не виключають можливості розпуску ВР і проведення дострокових парламентських виборів у разі, якщо роботу парламенту не вдасться розблоковувати.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

758