Наприкінці березня народні обранці розподілять між собою казенну житлоплощу. Квартирне питання - улюблений козир політиків, які виступають за відміну будь-яких пільг. «Треба переселити депутатів у спецгуртожитки», - поділився якось насущними планами бютівець Сергій Сас.
Але його благим побажанням не призначено здійснитися: слуги народу, як і раніше, отримають квартири. 23 лютого апарат Верховної Ради припинив приймати від тих, що мають потребу, заявки «на поліпшення житлових умов». З'ясувалося, що в парламенті 140 обранців з іногородньою пропискою.
«113 з них мешкають у готелі «Київ», - говорить Андрій Снігач, заступник секретаріату ВР. - Представте, ці люди повинні п'ять років мучитися в умовах, від яких звичайний українець втече через тиждень!»
У парламентському фонді на даний момент всього 16 готових одно-, дво- і трикімнатних квартир. Щоб розподілити їх між собою і нікого не образити, депутати знайшли хитрий вихід.
«Заявок майже завжди більше, ніж «квадратів», - пояснює заступник глави Регламентного комітету Валерій Камчатний. - Тому між претендентами влаштовується жеребкування».
Своєрідна лотерея пройде в кінці березня. «Виграшні квитки» з номерами квартир запечатають у конверти, які перемішають з порожніми. І дадуть претендентам шанс випробувати успіх. А щоб нікому не було образливо, конверти почнуть тягнути в алфавітному порядку, - пише «Комсомольська правда» - Україна».
Всі 16 квартир знаходяться в одній будівлі - 14-поверховій новобудові за адресою вул. Срібнокільська, 24. У цій будівлі поселиться вже третє покоління нардепів.
«Своє житло я отримав тут під час позаминулого скликання, - ділиться «регіонал» Віталій Хомутинник. - І сам будинок, і квартира прості і без вишукувань: дві кімнати, цегельні стіни, звичайні стелі, в під'їзді кодовий замок і конс'єржка. З сусідів по сходовій клітці депутатів немає, та я до ладу з цими людьми і не знайомий».
Зате у дворі не відчувається звичний сморід із сміттєпроводів. На майданчику стоїть безліч автомобілів з крутими номерами: будівельники не передбачили паркінгу, чим прирекли нардепівські «колеса» на існування просто неба.
«До речі, те, що депутати отримають квартири, питання невирішене, - продовжує Андрій Снігач. - Адже в парламентському комітеті його ще не розглядали і кошти поки не виділяли. Та і самі квартири не дуже гарні! Їх площа менша, ніж у звичайних депутатських, оскільки житло готували для працівників апарату, але потім вирішили передати нардепам».
На пропозицію поглянути одним очком на скромні хороми чиновник відповів категоричною відмовою. Так, якби слуги народу настільки ж ретельно дотримувались інтересів громадян, як особистих привілеїв, Україна давно була б попереду планети всієї...»
Насправді депутатська квартирна лотерея - штука безпрограшна. Навіть витягнувши порожній конверт, обранець не залишиться без даху над головою. Він зможе подати заявку на отримання грошової компенсації, а, за деякими даними, вона складає на сьогодні від 150 тисяч до 500 тисяч гривень.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом