![Медведько не хоче нести політичну відповідальність](https://for-ua.com/static/images/previews/26/265173-2.jpg)
Генеральний прокурор України Олександр Медведько виступає проти політичної відповідальності Генпрокурора. Про це він повідомив в інтерв'ю газеті «Комерсант-Україна».
«Я впевнений, що 100% співробітників органів прокуратури і переважна більшість юристів не згодні з тим, що у нашій Конституції і в законі «Про прокуратуру» є норма, за якою Генеральному прокуророві можна висловити недовір'я», – заявив Медведько. На його думку, Генпрокурор має нести юридичну відповідальність, але не політичну, «тому я заявляю, що категорично проти цієї норми».
«Але раз вже такий проект рішення є, і депутати зібрали підписи, значить, вони реалізували своє право. Хоча в законі і не прописано, що має лягти в основу політичного недовір'я Генеральному прокуророві – адже потрібні якісь критерії, підстави!», – сказав Генпрокурор.
За словами Медведька, він знав, що є законопроект про висловлення йому недовір'я, який підготували міністр внутрішніх справ Юрій Луценко і народний депутат з фракції БЮТ Святослав Олійник, що підписи зібрані, проте запевняє, що ніколи ні з ким не вів переговори з метою відмовити депутатів – ні з керівництвом Верховної Ради, ні з депутатами, передає «УНІАН».
«Єдине, я зустрічався з главою комітету, з Швецем (Віктор Швець, народний депутат від БЮТ), і він мені сказав: «Ми розглядатимемо це питання». Я відповів: «Звичайно, раз є рішення, потрібно розглядати». Я не кажу, що мені було байдуже, звільнять мене чи ні, що мене це не хвилювало. Безумовно, я переживав!», – додав Медведько.
Відповідаючи на запитання, чому, на його думку, депутати відмовилися розглядати питання про висловлення йому недовір'я, Медведько припустив, що переконав їх. «Адже вони ознайомилися з інформацією про роботу органів прокуратури. Ви ж чули, як доповідач, депутат від БЮТ Юрій Прокопчук, говорив: так, дуже багато зроблено, - хоча і зазначив, що ми недостатньо критично оцінюємо свою роботу. Я не бачу в їхньому рішенні політичного підтексту. Хоча мене якось і звинувачували, що я висуванець Партії регіонів, а найнеприємніші, незручні для мене питання ставили «регіонали»!», – зазначив генпрокурор.
Як повідомлялося, проект рішення про висловлення недовір'я Генпрокуророві був зареєстрований 7 грудня 2007 року Олійником і Луценком. У пояснювальній записці до проекту рішення наголошується, що підставою для висловлення недовір'я Медведьку є незабезпечення ним на посаді Генпрокурора належного розслідування Генеральною прокуратурою кримінальних справ, що представляють суспільний інтерес, його бездіяльність, що призвели до зниження рівня прокурорського нагляду і погіршення стану відстоювання інтересів держави і громадян. Представлення до рішення підписали понад 180 народних депутатів фракцій «Наша Україна - Народна самооборона» і Блоку Юлії Тимошенко.
Згідно зі статтею 85 пункту 25 Конституцій України, Верховна Рада має право висловити недовір'я Генпрокуророві з його подальшою відставкою.
13 лютого Комітет ВР з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту відхилити проект рішення про висловлення недовір'я Генеральному прокуророві України Медведьку.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом