Україна не повинна поспішати з визначенням власної позиції щодо визнання Косова. Таку думку висловила член фракції «Наша Україна – Народна Самооборона» Леся Оробець.
«Україна не повинна поспішати з демонстрацією власної позиції щодо подій у Косові. Будь-які спроби штовхати нас у спину щодо ухвалення такого рішення можуть дорого коштувати нашій державі», – сказала Оробець.
Вона переконана, що, хоча сучасні теорії визнання держав і не містять зобов'язань країн визнавати новоутворені суб'єкти міжнародного права, проте інститут визнання держав є традиційно звичайним.
«З іншого боку, як свідчить міжнародна практика, держави чудово можуть співіснувати і без обопільного дипломатичного визнання. Наприклад, Великобританія визнала свого часу СРСР де-юре в 1926 році, маючи чотирилітній досвід співпраці де-факто, зокрема, в економічній сфері», – зазначила Оробець.
На її думку, Україні не варто поспішати з оцінками ще і через невизначеності щодо Косова багатьох авторитетних держав в світі, передає «УНІАН».
«Вони цю проблему ще тільки досліджують, зважують аргументи. Більше того, Рада Безпеки ООН, ОБСЄ і Євросоюз досі не мають чіткої узгодженої позиції з цього питання. Отже, йдеться не про поспіх у виконанні зобов'язань, а про захист наших національних інтересів – в першу чергу», – підкреслила Оробець.
Вона попереджає, що, оголосивши про свою позицію, Україна ризикує наразитися на бурхливу реакцію зацікавлених у проблемі сторін.
«Незважаючи на заяви лідерів низки держав про те, що визнання незалежності Косова нібито не матиме прецедентного значення, їхній вибір уже спровокував бурхливу реакцію у Північній Ірландії, Палестині і тому подібне. При всій пошані до європейського співтовариства, наша стабільність – дуже висока ціна для того, щоб сподобатися нехай навіть дуже стратегічним міжнародним партнерам», - переконана Оробець.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом