У четвер 19-річний киянин Олег Серба, ризикуючи власним життям, виніс з квартири, що горіла, на вулиці Прирічна, 19 (Оболонь) 3-річного хлопчика і його прабабусю. Жінка похилого віку, на жаль, померла в «швидкій», а дитина неушкоджена і поки знаходиться в дитячій лікарні «Охматдит». Герой виявився простим хлопцем з нелегким дитинством, живе з дідусем і бабусею недалеко від того будинку, де сталася пожежа – на тій же Прирічній.

Олег розповів нам, що того дня, 31 січня готувався до іспитів у вечірній школі, йому потрібно було зробити ксерокопії квитків, і він відправився до друга Юрія на Прирічну, 19, у якого вдома є копіювальний апарат. «У ньому як на зло фарба закінчилася, стали заправляти. Тут чуємо запах диму. Обійшли всю квартиру – нічого не горить. Вишли на балкон, а під будинком вже натовп людей зібрався, дивляться на вікна над нами, на другий поверх, а звідти дим валить», – спокійно (емоції вже уляглися) розказав Олег.

За його словами, він не замислювався, що робити, просто висунувся з балкона і поліз вгору по газовій трубі. Руками розбив скло і увійшов до кімнати. «Дим стояв чорний, стіною. Я став шарити руками по меблям, шукати людей на дотик, очі відкрити було дуже важко. В коридорі знайшов лежачих на підлозі бабусю і дитину. Відразу малюка схопив, і бігом до балкона, про страх думати було ніколи», – згадує Олег. Дитину, яка була без свідомості, він передав вниз пожежним, ті якраз під'їхали, і побіг назад – за бабусею, її також виніс, передає «Сьогодні».

Попередня версія причин пожежі – дитина балувалася з вогнем. Але в Олега свої припущення стосовно цього. «Хлопець розказує, що бабуся спала, а над ліжком вибухнула лампочка, іскри впали на диван і він став тліти. Бабуся прокинулася пізно, спробувала вийти, але вже не могла. Ніби, від неї пахло алкоголем (хоча, може, це був і запах якихось ліків, – ред.)», – поділився він з «Сьогодні». Мати врятованої дитини героя особливо не дякувала. «Спасибі сказала якось нехотя», – розчаровано говорить Олег. Правда, показала йому на телефоні відеозапис сина в лікарні. «Він у порядку, веселий, банани їсть», – посміхається Олег.

Відважний хлопець сказав нам, що рятувати людей йому дуже сподобалося, хотів би бути рятівником. «Мені пожежник говорив: «Молодець, герой! Більше треба таких як ти!» Але рятівником, напевно, мене не візьмуть, адже в мене судимість, малолітнім телефон украв», – з жалем повідомив він.

Олег Серба живе з бабусею і дідусем. Його батько помер, а мати з вітчимом живе в селі: «У школу увечері ходжу, а вдень шість разів на тиждень мию машини на автомийці. Робота тимчасова, обіцяли скоро взяти на фірму, яка стіклопакетами займається». В єдиний вихідний він звичайно зустрічається з друзями випити пиво і погуляти на набережній біля Дніпра.

Глава прес-служби МНС Ігор Кроль розповів, що, у принципі, в рятівники з судимістю не беруть, але бувають виключення. «Відділ кадрів вирішує у кожному окремому випадку, для героя-рятівника можуть зробити виключення. До того ж в Олега немає батька, живе з бабусею і дідом, та і судимість була по малолітці... можуть узяти», – говорить пан Кроль.

Рядових рятівників готують при облуправліннях МНС, звертатися потрібно у відділ кадрів. Також після школи можна поступати в спецвузи, де готують фахівців у різних областях порятунку – від пожежників до психологів МНС. Таких фахівців готують, зокрема, в Харківському університеті цивільного захисту, Львівському університеті безпеки життєдіяльності. Пан Кроль говорить, що для рятівника важливі не тільки освіта, але і добре здоров'я і спортивні навики.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

489