Радник Президента України Олег Рибачук спростовує припущення Постійного представника Російської Федерації при НАТО Дмитра Рогозіна про можливість введення візового режиму з Росією, якщо Україна вступить до НАТО.
«Я хотів би спростувати цю заяву», - відзначив Рибачук.
За його словами, після підписання українською стороною листа-заяви до керівництва НАТО про можливість приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО «розв'язалася потужна дезінформаційна кампанія, у тому числі і особливо з російської сторони».
У цьому контексті Рибачук підкреслив, що приєднання України до ПДЧ у НАТО жодним чином не передбачає введення візового режиму для громадян Російської Федерації. Він також звернув увагу на те, що російська сторона насправді має прекрасні відносини з країнами-членами НАТО і країнами-кандидатами на членство в Альянсі, - передає «УНІАН».
«І, розуміючи справжні причини цієї реакції, Україна серйозно і відповідально сприймає переконання Росії в тому, що європейський вибір українського народу з повагою сприймається в Москві», - відзначив Рибачук.
На уточнююче питання про «справжні причини», він відмітив, що йдеться зовсім не про турботу про простих громадян, або візовий режим, чи виникнення загрози військового характеру. На переконання Рибачука, причиною є «небажання бачити Україну в Європейському Союзі», так би мовити – в іншій системі координат, а також спроби боротьби за сфери впливу: як економічну, так і політичну.
Як повідомлялося, Постійний представник РФ при НАТО Дмитро Рогозін 24 січня, заявив: «Як тільки Україна ступить на поріг НАТО, стане реальним кандидатом на вступ до цієї організації або вступить до Альянсу, вона буде зобов'язана ввести візи для громадян Російської Федерації». Подібний крок спричинить адекватну відповідь з боку Росії.
Як відомо, 15 січня Президент України Віктор Ющенко, прем'єр-міністр Юлія Тимошенко і голова Верховної Ради України Арсеній Яценюк звернулися з листом до Генерального секретаря НАТО, в якому заявили, що Україна розраховує на приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО під час наступного саміту Україна-НАТО в Бухаресті в квітні 2008 року.
22 січня МЗС Росії заявило, що можлива інтеграція України в НАТО ускладнить російсько-українські відносини. У МЗС Росії відзначають, що створюється враження, що нинішнє українське керівництво розглядає зближення з НАТО багато в чому як альтернативу добросусідським зв'язкам з Російською Федерацією.
У свою чергу, МЗС України відзначило, що Україна не розділяє побоювань Росії, що розширення НАТО може зумовити серйозні військово-політичні зсуви, які неминуче відобразяться на інтересах РФ. У той же час, Україна розглядає цей процес як розповсюдження на південь і схід зони стабільності і безпеки в Європі.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом