Комітет Верховної Ради з питань державного будівництва і місцевого самоврядування рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону «Про Кабінет Міністрів України», який поданий Президентом України і визначений ним як невідкладний для позачергового розгляду у ВР. Про це повідомляє Інформаційне управління парламенту.
Законопроектом (реєстраційний №1312) передбачається привести норми, які визначають положення, організацію і порядок діяльності Кабміну як найвищого органу в системі органів виконавчої влади, у відповідність з Конституцією України, а також ввести європейські принципи діяльності уряду, - передає «УНІАН».
Як підкреслив під час обговорення документа голова Комітету Олександр Омельченко, «це один з найскладніших і найбільш резонансних у політичному значенні законопроектів, які розглядаються сьогодні Верховною Радою України. І перед Комітетом з'являється задача на високому професійному рівні здійснити попередній його розгляд і підготовку до внесення в сесійний зал парламенту».
Перший заступник голови Комітету Ольга Боднар вказала на характерні особливості законопроекту, який, «не дивлячись на практично тотожну структуру, істотно відрізняється за деякими ключовими положеннями від аналогічних за предметом регулювання норм діючого закону».
Керівник служби забезпечення зв'язків з Верховною Радою України і Кабінетом Міністрів України Секретаріату Президента України Ян Берназюк фактично погодився з приведеним аргументуванням і додав, що зміст окремих положень законопроекту є наслідком тривалого і серйозного опрацьовування сторонами коаліційної угоди.
У свою чергу народний депутат Анатолій Матвієнко звернув увагу на те, що, згідно з його підрахунками, сьогодні діючим законом порушується щонайменше 60 норм Конституції України.
Крім того, учасники засідання відзначали, що законопроектом вводиться механізм подання кандидатом на посаду прем'єр-міністра України Програми діяльності майбутнього Кабінету Міністрів України, яка базується на узгоджених політичних позиціях і програмних задачах коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, а також схваленні Програми діяльності Кабінету Міністрів України Верховною Радою одночасно з призначенням прем'єр-міністра України. Значно підвищується відповідальність міністра за стан реалізації державної політики в дорученій сфері, його самостійність. Саме міністри направлятимуть і координуватимуть діяльність центральних органів виконавчої влади, керівники яких не входять до складу Кабінету Міністрів України.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом