Президент України Віктор Ющенко закликає уряд вирішувати економічні проблеми, які виникатимуть у ході повернення громадянам знецінених заощаджень.

Відповідаючи на питання, чи можна здійснити ці виплати за два роки, Президент відзначив, що у будь-якому випадку можна зробити багато що.

«І це вже похвально. Це треба робити. Не треба закривати очі на явні проблеми, які формуються такою політикою, не треба забувати – це інфляційна складова», - зазначив він.

За словами Ющенка, всі добре розуміють, що «вкиданням» таких коштів в економіку можна не утримати показник інфляції, передбачений бюджетом на 2008 рік.

«Ця інфляція з'їдатиме набагато більше, ніж 9,6%... Якщо зараз не буде вироблена антиінфляційна політика НБУ, Мінфіну, то щоб не склалося потім враження, що одна рука дає, а інша такими ж темпами назад забирає, і від соціальних очікувань люди дуже швидко перейдуть до розчарувань», - сказав Ющенко.

Він також застеріг від популістських кроків у цій сфері. «Мені здається, що великою шкодою для національної політики в цілому можуть бути як політичний, так і соціальний популізм. Ми повинні бути тверезими, коли ми говоримо про такий тип зобов'язань», - підкреслив Глава держави, передає «УНІАН».

«Я, безумовно, розумію, як соціально привабливо говорити про ці речі, виконувати їх, але, з іншого боку, ми говоримо про те, що ми не повинні через соціальний або політичний популізм переступити через здоровий глузд і повернути українську економіку в період 1993 року, коли інфляція зростала більшими темпами, ніж будь-який інший показник», - зауважив Ющенко.

Він нагадав, що в держбюджеті на 2008 рік на виплату компенсацій знецінених заощаджень громадян виділено 6 млрд. грн., тоді як борг держави перед вкладниками Ощадбанку і громадянами, що мають державні цінні папери, становить 131 млрд. грн. за станом на 1 січня 2008 року, тоді як бюджет країни на рік - 260 млрд. грн., ВВП на рік – 769 млрд. грн.

Ющенко підкреслив, що при доопрацюванні бюджету, яке здійснюватиметься впродовж місяця, необхідно рухатися до того, щоб забезпечити соціальні й інші зобов'язання, які є у держави. Водночас це необхідно зіставляти з економічними можливостями країни, її розвитком.

«Коли ми формуватимемо модель 2008 року, то це рівновага - між економікою споживання і економікою виробництва - це співвідношення, безумовно, має бути професійно прораховане, і уточнений бюджет 2008 року, я переконаний, візьме на себе додаткові зобов'язання по цьому показнику, хоча ще раз підкреслюю, ці зобов'язання повинні братися виключно в межах контролю за інфляцією, контролю за стабільністю національної політики, економічним розвитком, тобто параметрами, базовими, фундаментальними. І я думаю, що вони стануть основою для тієї дискусії, яка буде в парламенті», - підкреслив Ющенко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

469