Вибори нового голови Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), майбутній статус Косово, виконання Грузією взятих на себе зобов'язань - ці питання включені до порядку денного січневої сесії, яка відкривається в понеділок у Страсбурзі.

Сесія продовжиться до 25 січня. Як очікується, в перший день роботи Асамблея проведе вибори нового голови ПАРЄ, який змінить Рене ван дер Ліндена. Наступником стане нинішній лідер групи соціалістів, іспанський парламентарій Луіс Марія де Пюїг. Його кандидатура єдина поступила в секретаріат ПАРЄ для винесення на обговорення.

До недавнього часу очікувалося, що президентом ПАРЄ вперше буде вибраний росіянин - голова міжнародного комітету Ради Федерації Михайло Маргелов. Проте, найімовірніше, цього не відбудеться, оскільки на зустрічі лідерів п'яти депутатських груп Асамблеї були змінені принципи обрання глави ПАРЄ. На січневій зустрічі в Парижі було вирішено, що право висунути свого представника на найближчі два роки переходить від європейських демократів до соціалістів. Тепер вибори проходитимуть раз у два роки, і група «Європейські демократи», яка мала намір висунути на пост глави ПАРЄ свого лідера Маргелова, по ротації отримає право знов висунути його в 2010 році.

Раніше голова комітету Державної Думи Росії з міжнародних справ, керівник російської делегації в ПАРЄ Костянтин Косачов заявив, що він не вважає можливу зміну процедури обрання голови Асамблеї дискримінаційною по відношенню до РФ. «Як глава російської делегації в ПАРЄ я не бачу абсолютно жодних проблем у тому, що досягається нова пакетна угода. Я це не розглядаю як рішення, яке якимось чином дискримінувало Російську Федерацію», - сказав Косачов, повідомляє «Newsru.com».

У свою чергу, Рене Ван дер Ліндон, який покидає свій пост голови ПАРЄ, відзначив, що намір групи «Європейських демократів» переуступати свою чергу в питанні обрання голови ПАРЄ групі соціалістів зовсім не означає, що відносно Росії проводиться дискримінація. «Якщо буде прийнята нова система ротації, це не матиме ніякого відношення до Росії. Це означатиме, що європейська демократична група отримає головування через два роки», - сказав він.

На зимовій сесії ПАРЄ також очікується виступ президента Грузії Михайла Саакашвілі, і обговорюватиметься виконання Грузією зобов'язань і обов'язків перед Радою Європи.

Тим часом раніше Косачов виступив проти запрошення вибраного президента Грузії Михайла Саакашвілі для виступу на січневій сесії ПАРЄ. «Я б заперечував проти такої ідеї», - сказав він. Він підкреслив, що заявляє це як «людина, яка розділяє європейські цінності».

При цьому, додав Косачов, така точка зору пов'язана не із складнощами в російсько-грузинських відносинах, а з тим, що в квітні в Грузії пройдуть парламентські вибори. «Запрошення за три місяці до парламентських виборів одного з політичних діячів країни з наданням йому такого майданчика, на мій погляд, є якщо не прямою, то непрямою дією на виборчу кампанію в країні», - підкреслив глава думського комітету.

Ще однією темою січневої сесії стане питання Косово. Перед парламентаріями з доповіддю про розвиток ситуації навколо майбутнього статусу Косово виступить лорд Рассел-Джонстон.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

487