Міністерство закордонних справ України відзначає, що тональність останніх заяв Росії щодо історії України, мовної політики і ситуації із забезпеченням прав національних меншин може нашкодити динамічному розвитку українсько-російських відносин.

Про це повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.

Сьогодні в МЗС України був запрошений Надзвичайний і Повноважний Посол Російської Федерації Віктор Черномирдін для зустрічі з міністром закордонних справ Володимиром Огризком.

Під час зустрічі сторони обговорили актуальні питання українсько-російських відносин і графіки двосторонніх контактів на найближчий період.

Крім того, увагу Посла Російської Федерації звернуто на те, що тональність останніх заяв російської сторони щодо історії України, мовної політики і ситуації із забезпеченням прав національних меншин може нашкодити динамічному розвитку українсько-російських відносин, - передає «УНІАН».

Як повідомляв ForUm, Конституційний Суд ухвалив, що з 24 грудня 2007 р. всі іноземні фільми повинні дублюватися або озвучуватися тільки українською мовою. Державна служба кінематографії відтепер не має права давати дозвіл на демонстрацію фільму, якщо він не дублюється, озвучений або субтитрує українською мовою. Причому це торкається всіх фільмокопій без виключення.

Департамент інформації і друку МЗС Росії розкритикував таке рішення Конституційного Суду України. На думку російського МЗС, «це стало черговим підтвердженням небажання української влади повністю і сумлінно виконувати свої міжнародні зобов'язання. Такі дії у галузі кінематографії не відповідають п.4 ст. 11 Європейської хартії регіональних мов або мов меншин, що передбачає заохочення владою розповсюдження кінопродукції мовами меншин».

МЗС РФ «турбує і загальна ситуація із здійсненням Україною Європейської хартії регіональних мов або мов меншин. Наприклад, прийняті відповідно до Хартії рішення обласних і міської влади ряду регіонів України про надання російській мові статусу регіональної визнані невідповідними Конституції країни, і опротестовані прокуратурою».

У коментарі російське МЗС «вимушене» констатувати, що Україна «знову намагається проігнорувати міжнародні зобов'язання держав «утримуватися від дій, які позбавили б договір його об'єкту і мети, якщо вона (держава) підписала договір».

Раніше, 14 грудня 2007 року, МЗС Росії виразило стурбованість у зв'язку з «антиросійськими проявами» в Україні. «У Росії глибоко стурбовані посиленням відверто націоналістичних, антиросійських і русофобських настроїв і проявів в Україні. Фактично йдеться про спроби використовування складних періодів нашої загальної історії для отримання миттєвих політичних вигод на догоду сумнівним ідеологічним установкам», - йшлося в заяві.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

426