Лідери вільної профспілки машиністів України звернулися з відкритим листом до прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко і міністра транспорту і зв'язку Йосипа Вінського, в якому виказали стурбованість можливими кадровими чищеннями в залізничному відомстві. Першою ластівкою вже стало звільнення керівника «Укрзалізниці» Петра Науменка, нібито за власним бажанням, проте той не погодився з подібним формулюванням і збирається оспорити в суді законність даного рішення. Слідом за відставкою пана Науменка, за наявною в профспілках інформацією, в Мінтрансі вже готуються розпорядження про наступні гучні відставки. Ходять чутки про зняття зі своїх посад сімох з восьми заступників глави «Укрзалізниці» і п'яти з шести начальників залізниць. На найближчому засіданні Кабміну, яке відбудеться в середу, і вирішиться їхня доля.

Але подібний поспіх з кадровими перетрубаціями виглядає, принаймні, дещо нелогічно. Адже більшість з керівників, які потрапили в немилість «залізниці», посіла свої посади сім-вісім років тому, тобто ще до помаранчевих подій осені 2004-го. Так от навіть тоді в революційному пориві ніхто не став пред'являти претензії до їх роботи тільки через те, що вони опинилися біля керма залізничної галузі ще в пріснопам'ятну кучмівську епохи. Навпаки, багато кого хвалили і заохочували за професіоналізм і працьовитість. Як видно, цього разу Юлія Володимирівна зі своєю командою ще радикальніше і масштабніше взялася за кадрову політику не тільки на рівні міністерств і відомств, але і підрозділів, департаментів і інших структурних утворень середньої ланки, - передає «Обозреватель».

За словами глави вільної профспілки машиністів Семена Карікова, «не можна допустити, щоб до керівництва «Укрзалізниці» і окремих залізниць замість професійних залізничників прийшли представники окремих партій, які поняття не мають про роботу в даній галузі». На його думку, «важко собі уявити, до чого може привести некомпетентність і відсутність належного досвіду при управлінні таким комплексним і розгалуженим механізмом як залізниця». При нинішніх 70% зношеності шляхів тільки диву даєшся, як нам вдається уникати більш частих аварій на дорогах. А уявіть собі, що функціонування всієї залізничної інфраструктури залежатиме від людей, які взагалі не знайомі із специфікою галузі. Яких наслідків ми у такому разі можемо чекати від їх повної профнепридатності, суміщеної до того ж із дилетантним завзяттям»?

Новий міністр транспорту Йосип Вінський піддав різкій критиці керівництво «Укрзалізниці» передусім «за приведення галузі за підсумками року в збитковий стан». Але з категоричністю цього висновку погодитися досить складно. Один з профспілкових активістів Південно-Західної залізниці Андрій Бойкачов навів цифри, згідно яким Південно-Західна залізниця закінчила рік з прибутком у розмірі 120 млн. грн. Крім того, за звітний період, – повідомив він, – на цій дорозі було відреставровано 15 вокзалів, модернізовано 320 кілометрів шляху, придбано 10 нових електровозів вітчизняного виробництва, а до кінця нинішнього року планується відкриття першої черги сучасного автомобільно-залізничного моста через Дніпро між станціями Дарниця і Київ-Московський. Всією цією роботою керував начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин, який заступивши на свою нинішню посаду ще при міністрі Пустовойтенку, і який не мав серйозних зауважень на свою адресу ні від нього, ні від подальших чотирьох міністрів.

Що стосується його колег, які очолюють інші залізниці, то і в їх господарствах ситуація виглядає досить оптимістично. Наприклад, на Південній дорозі, за словами голови дорожньої профспілки ПЗ Володимира Грановського «за минулий рік електрифіковано більше 70 км. шляхів, побудовано п'ять нових вокзалів. Також за особистою ініціативою начальника ПЗ Героя України Віктора Остапчука організовано рух рейкових автобусів на малодіяльних ділянках шляхів». «На Донецькій залізниці, очолюваній спадковим залізничником Миколою Роговим, - за інформацією голови дорожньої профспілки ДЗ Миколи Свістунова, - реконструйовано п'ять сортувальних станцій, модернізовано 4 вокзали і електрифіковано 60 км шляхів. До того ж ДЗ продовжує утримувати першість за кількістю вантажоперевезень, істотно збільшивши їх об'єм минулого року».

Безумовно, кожний з напрямів залізниці є досить складним у плані управління структурою одиницею. На одному тільки південно-західному напрямі працює більше 70 тисяч працівників. І як і в будь-якій іншій сфері або на будь-якому підприємстві є свої недоліки і недоробки, але, - як вважають автори відкритого листа, - звільняти цілий ряд посадовців тільки з політичних міркувань виглядає не цілком розумно. І додають: «Не виключено, що в недалекому майбутньому, коли влада поміняється, то відбудеться чергова рокіровка кадрів. Тоді вже нинішні призначенці можуть з повним правом нарікати на несправедливі звільнення і вбачати в цьому ідеологічну підоснову. Так може краще при ухваленні рішень стосовно того або іншого посадовця, спочатку подивитися на його диплом і трудову книжку, а вже потім звертати увагу на колір партійного квитка»?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

509