Чотири дні вітчизняні видавці змагалися в своїх досягненнях. Охочих виставитися на особистих стендах виявилося більш, ніж достатньо. Всі організаційно-фінансові проблеми узяв на себе Держкомтелерадіо України, тим самим давши можливість «засвітитися» молодим і невеликим підприємствам. Всі 250 видавців і розповсюджувачів літератури не заплатили ні копійки.
«Ми - нове видавництво і беремо участь у книжковій виставці вперше, - поділилася враженнями генеральний директор «Успіху і кар'єри» Алла Ковтун. - Умовами розміщення на безкоштовній основі дуже задоволені. Інакше просто не змогли б знайти необхідну суму».
Вдалося вразити навіть бувалих метрів книжкового бізнесу. Представники видавництв «Фоліо», «Кальварія», «Балтія-друк», «Грані-Т», «Мистецтво», «Либідь», «Перун», «Наукова думка», «Зеленій пес», «Етнос» заходом залишилися задоволені.
«Книжкова виставка взагалі диво! Тим більше, що себе показати і інших подивитися дозволили безкоштовно, - не приховував свого захоплення директор «Веселки» Ярема Гоян. - Ми отримали можливість побачити різноманіття видаваної сьогодні в країні літератури, вболівати за колег».
Спроби критикувати такий підхід і звинувачувати Держкомітет з телебачення і радіомовлення в руйнуванні виставкового бізнесу Едуард Прутник спростував просто: «Організатори комерційних книжкових виставок і наш комітет прагнуть досягти однієї мети - сприяти розвитку книговидання і книгорозповсюдження в Україні. Ми - партнери. А щоб зняти протиріччя, я відкритий для співпраці. Задача комітету - підтримувати вітчизняного видавця, що ми і робимо, надавши всім рівні умови і можливості презентувати свою продукцію».
На думку експертів, 2007-й у порівнянні з попереднім роком став особливо вдалим: завдяки підтримці держави збільшилися тиражі і асортимент, порадувала якістю поліграфія. Заради української видавничої справи в нинішньому році розробили більше десяти документів, покликаних надалі полегшити життя вітчизняним виробникам, - пише «Комсомольська правда» - Україна».
«Нам вдалося повністю виконати програму «Українська книга», реалізувавши бюджетні 20 млн. гривень і видавши на цю суму 139 найменувань книг загальним тиражем близько 650 тисяч екземплярів», - сказав на відкритті ярмарку голова Держкомтелерадіо Едуард Прутник.
Відвідувачі виставки самі змогли побачити результати вищезазначеної роботи: видані за програмою «Українська книга» томи красувалися різнокольоровими обкладинками на стенді Держкомтелерадіо. Правда, їх не продавали, оскільки всі тиражі програми підуть у шкільні, вузівські, відомчі і муніципальні бібліотеки.
До речі, виправдовуючи назву ярмарку, під час його роботи близько 90 учасників уклали ділові контракти. За бізнесом не забули і про видовища: для відвідувачів організували сотню презентацій, автограф-сесії популярних авторів, конкурси і шоу за участю знаменитостей.
Одночасну автограф-сесію сорока письменників і художників з фіксацією національного рекорду провели «Грані-Т». А презентацію книги львівського «Видавництва «Старого Лева» очолив силач Василь Вірастюк.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом