Екс-міністр оборони України, народний депутат Анатолій Гриценко відзначає, що Президент Віктор Ющенко мав право вибрати будь-яку кандидатуру на пост глави Міноборони, але відносно нього порушив принципи службової і загальнолюдської етики. Про це Гриценко заявив у п'ятницю ввечері в «Свободі слова» на ICTV, коментуючи внесення Главою держави кандидатури Юрія Єханурова на пост глави Міністерства оборони.
«Президент має право радитися з тим, з ким вважає потрібним, і має право вносити будь-яку кандидатуру, це право закріплено в Конституції. У той же час Конституція не дає право Президенту при цьому порушувати принципи ділової, службової або загальнолюдської етики. З Президентом у мене не було розмови ні живої, ні телефонної, ні за тиждень, ні за день, ні в день, ні після того», - сказав Гриценко.
Гриценко вважає, що рішення Ющенка не вносити його кандидатуру на пост міністра оборони було несподіваним як для нього самого, так і для фракції блоку «Наша Україна - Народна самооборона», для всього українського парламенту, для Збройних сил України і для українського суспільства.
«Для мене немає принципового значення, хто більше приклав зусиль для того, щоб був замінений міністр оборони, - в Секретаріаті Президента чи за його межами, був це Безсмертний (заступник глави Секретаріату Президента), Балога (глава Секретаріату Президента), Васюник (до формування нового уряду - перший заступник глави Секретаріату Президента, тепер - віце-прем'єр-міністр України) чи будь-хто інший», - відзначив екс-глава Міноборони України, передає «УНІАН».
Гриценко сказав, що «спокійний за армію» після свого відходу. «За ці два роки і десять місяців роботи в трьох урядах у складних умовах ми почали і здійснили на багатьох напрямах глибокі і системні зміни щодо підвищення боєздатності наших Збройних сил, тому я впевнений, що і далі армія розвиватиметься поступально», - підкреслив він.
При цьому він вважає, що новому міністру оборони Єханурову буде непросто працюватиме на цій посаді. «Юрій Єхануров - це досвідчена і розумна людина, але для того, щоб, принаймні, зрозуміти до деталей, для того, щоб здійснювати далі за реформу і «проламувати» ці реформи, тому що іноді буває опір, щоб зрозуміти їх хоча б відсотків на 30, я думаю, потрібен рік», - сказав Гриценко.
Крім того, Гриценко звернув увагу на те, що Президент України активно брав участь у формуванні нинішнього Кабінету Міністрів і також повинен нести відповідальність за його діяльність. «Президент або сам вносив прізвища, або з кимось радився, тому Президент не може, скажімо так, з вертолітного погляду, давати оцінки, добре чи погано працює уряд, це його уряд також», - відзначив він.
Гриценко став депутатом Верховної Ради за списком блоку «Наша Україна - Народна самооборона». Очолював Міністерство оборони України з лютого 2005 року по грудень 2007 року.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом