Після завершення формування органів влади Президент України, Верховна Рада і уряд офіційно звернуться в НАТО з ініціативою про приєднання України до Плану щодо членства в Альянсі. Про це в п'ятницю журналістам повідомив радник Президента України Олег Рибачук.

Він нагадав, що політичні сили, які сформували коаліцію і уряд, діють на підставі коаліційної угоди, в якій зовнішньополітичний курс України чітко прописаний.

За його словами, мова йде про прагнення України вступити не тільки в Європейський Союз, а й стати повноцінним членом НАТО. В угоді прямо говориться, що ця коаліція ставить на меті своєї зовнішньої політики членство України в НАТО, - сказав Рибачук.

Він зауважив, що між Україною і НАТО виникла певна пауза в співпраці, зокрема, в питанні приєднання до Плану дій щодо членства. При цьому він запевнив, що чув про формальну готовність Брюсселя під час зустрічі з багатьма послами, що як тільки Україна завершить процес формування влади і звернеться з відповідним листом до НАТО, то, швидше за все, Україна приєднається до цього плану вже на Бухарестському саміті Альянсу весною наступного року, передає «УНІАН».

«Після того, як буде сформований бюджет, як буде остаточно сформовано уряд, як владна машина налаштується на роботу... Саміт у Бухаресті проходитиме 4-6 квітня, і тоді Україна звернеться з офіційним листом», - сказав Рибачук.

«Очікується не тільки формальний лист від прем'єр-міністра, а узгоджена публічна позиція Президента, прем'єра і Верховної Ради (щодо приєднання до ПДЧ)», - підкреслив Рибачук.

Водночас він зазначив, що більшість членів опозиції також підтверджують такі цілі України, і розбіжності були з приводу деталей, зокрема, обізнаності населення щодо НАТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

708