Вчора в залі Верховної Ради України Юлія Тимошенко не приховувала свого тріумфування у зв'язку з поверненням у крісло прем'єр-міністра, - пишуть зарубіжні видання. Проте для оптимізму поки немає підстав: в країні назріли термінові реформи, а коаліція БЮТ і «Нашої України» виключно нестабільна.

В Україні – новий «помаранчевий альянс», - повідомляє британська Financial Times. Через майже три місяці після парламентських виборів в Україні місцеві політики, які весь час перебували в стані сварки, у вівторок нарешті затвердили новий кабінет міністрів на чолі з Юлією Тимошенко.

Факт цього голосування слід вітати всією душею, - мовиться в редакційній статті, - оскільки Києву слід продовжувати термінові реформи. В Україні вперше з'явився уряд парламентської більшості, яка підтримує прозахідну платформу Президента Віктора Ющенка. Проте буде правильно не чекати від крихкої нової адміністрації дуже багато чого, - застерігає видання. Тимошенко доведеться докласти зусилля, щоб утримати владу. Тимошенко змагатиметься з Ющенком на президентських виборах 2010 року – і він це знає.

На щастя, розрив між політичними курсами Ющенка і Тимошенко з 2005 року звузився. Нинішній прем'єр наблизилася до президентської, орієнтованої на захід, платформи, зокрема з питань інтеграції в Євросоюз і НАТО. Тимошенко стримала свої нападки на бізнес, але як і раніше твердо має намір боротися з корупцією. Про Росію Тимошенко вже не висловлюється у ворожому тоні, але, як і Ющенко, резонно побоюється Кремля, - передає «Инопресса».

Guardian нагадує, що три роки тому Ющенко і Тимошенко очолили масову «помаранчеву революцію», проте розійшлися в 2005 році. Президент звільнив її з поста прем'єра через сім місяців після призначення – Тимошенко проявила себе на посаді неоднозначно. Вчора представники партії Ющенка заявили Guardian, що Тимошенко як лідер стала «більш зрілою», і вони вважають, що нова коаліція буде стабільною, незважаючи на незначну більшість.

Видання цитує і прем'єра Віктора Януковича, що йде з поста, який прогнозує, що нова «помаранчева коаліція» довго не протримається. «Народ України викине популістів, як викидають весною після зими непотрібне сміття», – заявив він, виступаючи перед партійними працівниками.

На думку аналітиків, боротьба між конкуруючими політичними силами в Україні, яка продовжується вже тривалий час, добігає кінця. Фахівці вважають, що новий уряд залишиться при влади до кінця 2008 року, коли в країні пройдуть президентські вибори.

Італійська La Stampa описує картину голосування за Тимошенко. Золота коса навколо голови, біла сукня, колір чистоти, який вона вибрала для своєї останньої політичної битви, солодка посмішка на губах, покритих рожевою помадою, і нестримна радість в очах, як у дівчини на першому балу: вчора в залі Верховної Ради Юлія Тимошенко не приховувала свого тріумфування у зв'язку з поверненням у крісло прем'єр-міністра України. Вона була вибрана з перевагою в один голос, подолавши опір, через який її призначення було відкладено до вчорашнього дня після виборів 30 вересня цього року. 47-річна пасіонарія Києва зуміла-таки знову завоювати пост, який з самого початку став умовою, поставленою Президенту Віктору Ющенку для вступу до коаліції, яка витіснила з уряду проросійськи налаштованого Віктора Януковича.

Юлія, як здається, не має наміру відмовлятися від бойового настрою, пише кореспондент: вона вже погрозила опозиції, що «рано чи пізно ваша банда відповість за все, що зробила», і атакувала Москву з питання про поставки російського газу. Кремль відповів відчужено, заявивши, що «готовий співпрацювати» з новим урядом Києва.

Німецька Die Tageszeitung публікує коментар під заголовком «Нова варіація на «помаранчеву» тему». З вибором Юлії Тимошенко прем'єр-міністром в Україні запобігли черговій урядовій кризі, - пише Барбара Ертель. Після багатомісячної політичної бездіяльності і майже непристойної боротьби за владу між президентом і правлячою більшістю це перша добра новина. Проте для оптимізму поки немає підстав: відповіді на питання, наскільки стабільною виявиться нова «помаранчева коаліція», утворена Блоком Юлії Тимошенко і партією «Наша Україна» діючого Глави держави Ющенка, як не було, так і немає.

Давно вже не таємниця, що кандидатура Тимошенко для Ющенка була якою завгодно, але тільки не бажаною. Зрештою, про їх розрив, яким у 2005 році закінчилося перебування Тимошенко на посту прем'єр-міністра всього через декілька місяців після призначення, пам'ятають багато українців. Проте, якби не підтримав Ющенко її кандидатуру, це означало б для нього політичну кончину. Тим часом звідси зовсім не витікає, що він, як вже бувало, не змінить свою точку зору. Але і Тимошенко з її схильністю до подвигів камікадзе може приректи коаліцію на дострокову загибель. Так, вона вже заявила, що збирається зайнятися переглядом цін на російський газ і відмінити цілий ряд приватизаційних операцій. Таким чином, нові конфлікти запрограмовані, - завершує оглядач.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

665