У Раді національної безпеки і оборони України підкреслюють відповідальність кримської влади за недопущення міжнаціональних конфліктів в автономії.

Про це йде мова в коментарі тимчасово виконуючого обов'язки секретаря РНБО Андрія Пишного про створення представницькими органами кримських татар структур охорони громадського порядку.

Він зазначив, що всі рішення представницьких органів кримських татар щодо створення якихось структур охорони громадського порядку мають бути ретельно проаналізовані на відповідність законодавству України, а також зважати на необхідність забезпечення національної безпеки і збереження в регіоні громадсько-політичної стабільності.

За словами Пишного, керівництво апарату РНБО уважно відстежує ситуацію в автономії і готове сприяти реалізації проголошеної на 1-й сесії 5-го Курултаю кримськотатарського народу стратегії щодо «будівництва разом з здоровими політичними силами демократичної і сильної Української держави, яка б забезпечила повагу до прав громадян незалежно від їх етнічної приналежності».

Пишний підкреслив, що завдання з недопущення конфліктних загострень на півострові покладене, насамперед, на органи влади АР Криму, а реалізація вказаного завдання безпосередньо залежить від ефективності їх роботи за рішенням соціально-економічних, культурно-освітніх і політико-правових проблем раніше депортованих. «Концентрація зусиль місцевих органів влади має бути направлена на недопущення подальшого загострення протистояння, яке не в останню чергу викликане багаторічною невирішеністю ряду наболілих проблем жителів Криму», - сказав Пишний, передає «УНІАН».

В.о. секретаря РНБО застеріг органи влади і політичні сили автономії від необачних дій, які можуть нашкодити громадсько-політичній стабільності на півострові, а також вказав на незадовільний стан виконання ухвалених у 2006 році рішень Ради національної безпеки і оборони України, направлених на стабілізацію ситуації в регіоні. На його переконання, історія розвитку Криму у складі незалежної Української держави заснована на повазі до прав всіх громадян і на спробах задовольнити, в рамках можливостей держави, потреби раніше депортованих народів, а тому «будь-які паралелі з зонами конфліктів і вогнищами нестабільності є некоректними і неконструктивними».

Пишний висловив упевненість в мудрості і зваженості лідерів кримськотатарського народу в питанні подальшого розгляду ініціатив співвітчизників щодо створення так званих «мобільних загонів самооборони». В той же час він засудив можливі ініціативи окремих радикально налаштованих сил усередині кримськотатарського національного руху щодо провокації силового протистояння з правоохоронними органами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

452