Європейський парламент закликав Раду ЄС і Європейську комісію стежити за розвитком ситуації в Чорному морі і прийняти конкретні заходи для зменшення негативних наслідків для навколишнього середовища від забруднення моря в результаті катастрофи в Керченській протоці на початку листопада.
Відповідна резолюція була схвалена в четвер на засіданні Європарламенту в Страсбурзі.
У документі депутати висловили свою солідарність з жертвами цієї катастрофи, а також закликали країни-члени ЄС чітко виконувати європейське законодавство, що існувало на сьогодні, щодо безпеки морських перевезень, зокрема в питанні здійснення перевірок суден у європейських портах.
Депутати взяли до уваги, що Росія тимчасово заборонила вихід в море кораблів класу «ріка-море» в штормових умовах, і підкреслили, що ця заборона може бути скасована лише після детального розслідування причин трагедії в Керченській протоці.
Європарламент також зазначив важливість суворого дотримання правил навігації як основного елементу забезпечення морської безпеки і закликав країни-члени і країни-сусіди Європейського Союзу забезпечити, щоб персонал кораблів ні за яких умов не ігнорував штормові попередження, передає «УНІАН».
Крім того, депутати відзначили, що катастрофа в Керченській протоці повинна привернути увагу країн-сусідів ЄС і, в першу чергу, Росії, яка оголосила про плани збільшення перевезення нафти танкерами, до питань модернізації морського флоту і заборони на використання застарілого танкерного флоту з однією обшивкою.
Європарламент також звернув увагу на те, що запропонований в 2005 році і підтриманий Європарламентом так званий «третій морський проект» законодавства щодо підвищення морської безпеки досі не був підтриманий Радою міністрів ЄС і закликав Раду міністрів зробити це найшвидше.
Депутати також закликали Раду ЄС і Єврокомісію посилити співпрацю з неєвропейськими країнами щодо імплементації заходів для зменшення загрози забруднення моря від катастроф з кораблями, включаючи здійснення відповідної співпраці через Міжнародну морську організацію і Паризький меморандум про взаєморозуміння.
Як повідомлялося, 11 листопада під час шторму в Керченській протоці постраждали понад 10 суден, внаслідок чого в морі опинилися близько 1,2 тис. тонн мазуту, а також 6,8 тисяч тонн сірки. Спостерігалася масова загибель птахів і риби в Керченській протоці.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом