У вівторок закінчується термін, відведений регламентом ВР для голосування по прем'єр-міністру. На цей пост претендує лідер БЮТ Юлія Тимошенко, чию кандидатуру Президент вніс до парламенту 6 грудня. Як вдалося дізнатися, крісло їй може не дістатися — не вистачить голосів. Поки під питанням присутність у залі під час голосування за прем'єра трьох «нунсовців». Це депутати, Зиновій Шкутяк і Іван Сподаренко, які знаходяться на лікарняному ще з минулого тижня (але в той же час приїжджали до парламенту на голосування за спікера Арсенія Яценюка. — ред.), а також лідер «Пори» Владислав Каськів, який попав на лікарняне ліжко в суботу. Як нам признався сам пан Каськів, йому зробили дуже складну операцію. Тривала вона більше трьох годин! «Прагнутиму потрапити на голосування по прем'єру, хоча поки я навіть і не знаю, коли мене випишуть. Лікарі говорили, що подивляться по моєму стану здоров'я».

Опитані політологи переконані, що завтрашній день принесе Тимошенко прем'єрствування. Так, на думку Володимира Фесенка, Леді Ю. підтримає вся «помаранчева» коаліція. «Голосувати картками - це не голосування таємне, тут не обов'язкова присутність нардепів у залі. Вони можуть просто віддати свої картки іншим представникам фракції, і так проголосувати», — пояснює нам пан Фесенко. На думку політолога Михайла Погребінського, єдина причина, яка може зупинити прем'єрствування Тимошенко — це відсутність хворих нардепів у залі. «Тоді «помаранчеві» зможуть спробувати відкласти голосування на декілька днів», — говорить Михайло Борисович. У той же час, на думку політолога, Тимошенко могла заручитися підтримкою декількох чоловік з інших фракцій. Наприклад, з блоку Литвина.

Сама ж Юлія Володимирівна обіцяла, що до вівторка підготує пропозицію і по всьому складу Кабміну, і голосування за міністрів може відбутися однією постановою. Як нам повідомив «бютівець Євгеній Корнійчук, в їх фракції вже навіть складено попередній список кандидатів у міністри: «Кожний нардеп міг прийти і сказати, що хоче очолити певне міністерство. Там, де є декілька претендентів на посаду, вибирати буде фракція». У той же час «нашоукраїнка» Ксенія Ляпіна стверджує, що ділення міністерських портфелів у НУНСі відбудеться тільки на сьогоднішньому засіданні фракції. «Але те, що з нашої фракції хтось не проголосує за Тимошенко — виключено», — переконана Ксенія Михайлівна, передає «УНІАН».

Щоб забезпечити себе під час голосування за прем'єра, і отримати голоси підтримки від всіх без виключення нардепів, Тимошенко могла заручитися підтримкою і Конституційного суду. Як стало відомо «Сьогодні» з джерел у БЮТі, Юлія Володимирівна розраховує, що у вівторок судді КС оповістять рішення щодо введення імперативного мандата — права фракції виключити нардепів, які не підтримують рішення керівництва цієї фракції. Нібито заради цього рішення Тимошенко навіть наполягає на приведенні до присяги трьох суддів, зокрема, Степана Гавриша і Василя Костицького — представників квоти Президента в цьому Суді.

За словами політолога Михайла Погребінського, таке рішення цілком можливе. «Але у зв'язку з прийняттям цього рішення можливий скандал — введення імперативу може розсердити Європу. Вони можуть заявити, що це недемократично. Хоча я і не виключаю, що європейці можуть і промовчати, все-таки на прийнятті імперативного мандата наполягають прозахідні політсили».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

459