На прес-конференції в Києві рядові члени профспілок підписали заяву на ім'я генпрокурора, Президента, в.о. прем'єра, Верховної ради з вимогою завершити хоча б одну справу, почату проти керівництва ФПУ. Вони також вимагають створити комісію, яка розслідувала б правомірність продажу майна, що належить Федерації профспілок України.

Рядові члени профспілок також зажадали, щоб керівництво ФПУ обнародувало інформацію щодо використовування коштів, що поступають за рахунок членських внесків. Як відзначив Володимир Козачок, член профкому спеціалізованого автопідприємства, яке входить у ФПУ, заявив, що в цілому профспілки мали в своєму розпорядженні майно на суму близько 12 мільярдів доларів, серед яких - оздоровчі об'єкти і т.д. На даний момент, за словами Козачка, їх залишилося на суму близько 4 мільярдів доларів. У цьому контексті, він нагадав журналістам про продаж санаторію «Закарпаття» в квітні 2003 року. За його словами, законність цього продажу вивчається ГПУ з 2003 року, але поки так і не передана в суд.

Володимир Козачок також відзначив, що керівництву ФПУ повинно бути заборонено на підставі законодавства України «робити які-небудь дії, направлені на підготовку до продажу, продаж або застосування інших яких-небудь способів вилучення майна, що належить профспілкам», - пишуть «Подробиці» з посиланням на «УНІАН».

Він обурився «бездіяльністю правоохоронних органів». За його словами, порушено безліч кримінальних справ про незаконний розпродаж майна, але жодна з них не доведена до кінця». Козачок заявив, що, незважаючи на заборону приватизації об'єктів, які належать профспілці, «вони все одно готуються до приватизації».

У свою чергу член Київської профспілки працівників сільського господарства Микола Деркач виказав думку, що правоохоронні органи повинні розібратися з тим, «куди поділося майно ФПУ», у тому числі будинки відпочинку, санаторії.

При цьому член профспілки медиків (Київська область) Олена Губрій поставила питання про доцільність існування самої ФПУ, яка «не займається соціальним захистом своїх членів профспілки». За її словами заробітна плата, наприклад, в оздоровчих санаторіях просоюзів менша, ніж у середньому по медичній галузі України.

За словами члена Білоцерківської освітньої профспілкової організації Ольги Аполонової, сьогодні вже постає питання про оздоровлення дітей. За її словами, сьогодні не всі батьки можуть придбати путівки за цінами, які пропонуються. Вона відзначила, що в той же час будинки відпочинку, санаторії продаються багатим дядькам за безцінь». «А де ж прокуратура, де правоохоронні органи, чому вони мовчать?», - запитала Аполонова.

Микола Деркач, член київської профспілки працівників сільського господарства, відзначає, що вони усвідомлюють, що розкраданням профспілкових коштів займалося не тільки нинішнє керівництво ФПУ, але і попереднє.

Учасники прес-конференції пообіцяли журналістам, що через місяць вони розкажуть, як відреагувало вище керівництво країни на їх заяви і виказали надію на те, що проблема, яку вони озвучили, буде вирішена.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

358