Президент України Віктор Ющенко заявляє, що Україна не закриватиме шахти і вважає, що їх необхідно приватизувати. Про це він сказав в інтерв'ю телеканалу «1+1» в неділю увечері.

Ющенко вважає, що Україна не піде ні по британському шляху – закриття небезпечних шахт, ні польському – вкладення величезних інвестицій. «Переконаний, ми не візьмемо ні британський, ні польський досвід, оскільки сьогоднішній день має іншу кон'юнктуру», - сказав він.

За словами Президента, для України вугільна галузь є перспективною і держава продовжуватиме видобуток. «Вугілля - це стратегічні наші запаси, які на найближчі 400 років мають потужність по забезпеченню», - відзначив Ющенко.

Глава держави нагадав, що 4 роки тому була розроблена програма «Вугілля України». Ця програма передбачає модернізацію шахт. Також вона передбачає лібералізацію економічних відносин у вугільній галузі, зокрема і щодо збільшення ціни на вугілля. «Ми сьогодні не повинні продавати вугілля по демпінгу в середині країни», - сказав він, передає «УНІАН».

На думку Президента, низька ціна на вугілля приводить до недофінансування шахт, а отже, і недофінансування заходів щодо підвищення безпеки.

Він також критично висловився щодо існування державних шахт. За його словами, їх необхідно передати в приватний сектор. «Держава ставить правила, вимоги до організації цього бізнесу, приватний бізнес на багато більше може сьогодні вкласти в безпеку шахти, модернізацію і розвиток, ніж держава», – відзначив Ющенко.

Щодо шахти ім. Засядька Президент висловив думку, що уряд повинен винести уроки з її трагедії і розробити нову концепцію техніки безпеки на шахтах. Він нагадав, що після аварії на шахті ім. Засядька почався моніторинг по всіх шахтах України на предмет техніки безпеки.

Як повідомляв ForUm, 18 листопада о 3:11 в Донецьку на шахті ім. Засядька на горизонті 1078 м стався вибух повітряно-метанової суміші. Загинуло 90 гірників, зниклими без вісті вважаються 10 шахтарів.

Всього в шахті на момент аварії працювало 457 гірників. 357 з них були підняті на поверхню.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

383