Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко вважає, що, якщо частина депутатів не підпише угоду, це може перешкодити створенню «помаранчевої» коаліції. Про це він заявив кореспонденту ForUm’у.

Політолог підкреслив, що офіційно коаліційний процес почнеться тільки з першого дня роботи Верховної Ради тому то, скільки чоловік підписали угоду, скільки не підписали - це поки що тільки політичний факт, привід для розмов. Політолог відзначив, що якщо з 23 або 25, 26 числа не вистачатиме підписів для створення нової парламентської більшості, тоді це вже буде предметом для серйозних роздумів для БЮТ і НУ-НС.

«Я думаю, що перед Тимошенко і Кириленком стоїть дві основні проблеми: або забезпечити 228 голосів для того, щоб зробити демократичну коаліцію, або спробувати підстрахуватися і розширити склад коаліції. Сьогодні у них є тільки один серйозний варіант такого розширення – це Блок Литвина. Варіант розширення за рахунок комуністів і «регіоналів» не прийнятний ні для Тимошенко, ні для Кириленка. Про це вони говорили неодноразово», - сказав Фесенко.

Політолог відзначив, що можливий ще один проміжний варіант непрямого розширення коаліції. За його словами, можна офіційно створити коаліцію з 228 депутатів, що звичайно, ризиковано, але не така вже і велика проблема, і при цьому домовлятися, навіть укладати угоди з тими або іншими фракціями без їх входження в коаліцію. Теж саме можна зробити і з окремими народними депутатами.

На думку політолога, з однією і з іншої сторони вестиметься стрічна боротьба за голоси депутатів, що вагаються. Супротивники «помаранчевої» коаліції намагатимуться не допустити того, щоб вона мала більше 226 голосів. Фесенко підкреслив, що представники «помаранчевих», у свою чергу, боротимуться за те, щоб схилити на свою сторону членів Блоку Литвина, а, можливо, і інших некоаліційних фракцій.

 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

351