Відсутність делімітації кордону у Керченській протоці дає Російській Федерації можливість уникнути виплат Україні компенсації збитку. Таку думку висловив екс-міністр закордонних справ України Борис Тарасюк у четвер журналістам у Києві.
Він нагадав, що досі Україна і Росія не мають юридично закріпленого делімітованого морського кордону в Азовському морі.
За його словами, це означає, що одна сторона може ігнорувати інтереси іншої в питаннях вилову риби, ігнорувати свою відповідальність за забруднення моря, передає «УНІАН».
«Ця надзвичайна ситуація (аварія російських судів у Керченській протоці – ред.) знову поставила на порядок денний і загострила питання необхідності врегулювання морських кордонів і обов'язкового визнання кордону в Керченській протоці», - сказав він.
Екс-міністр закордонних справ додав, що формально Росія зайняла позицію невизнання лінії проходження кордону в Керченській протоці.
«Базуючись на цій неправомірній позиції, з погляду міжнародного права, РФ може ставити під сумнів свою відповідальність за завданого збитку Україні в Керченській протоці», - підкреслив Тарасюк.
Як раніше повідомляв ForUm, 11 листопада через шторм в Керченській протоці постраждало понад десяти суден, в результаті в море вилилося близько 1,3 тисяч тонн мазуту, а також 6,8 тисяч тонн сірки (за попередніми даними, місткості з сіркою закриті кришками).
14 листопада міністр України з питань надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич заявив, що питання компенсації екологічного збитку Україні з боку власників російських кораблів з нафтою, затонулих у Керченській протоці, буде врегульовано в рамках міжнародних угод.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом