У четвер в Парижі починається останній етап 34-ої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО.

На порядку денному – голосування по резолюції про визнання Голодомору в Україні 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, пише газета «КоммерсантЪ-Украина» від 1 листопада.

В той же час, посол однієї з західноєвропейських держав в Україні повідомив, що в остаточному тексті резолюції «слова «геноцид» не буде». Побоюючись погіршення відносин з Росією, представники лівих політичних сил підтримують зміни в документі. Тим часом праві партії і українознавці виступають категорично проти коректування.

У Міністерстві закордонних справ повідомили, що офіційний Київ готовий на редакційні правки в резолюції і відсутності слова «геноцид», передає «УНІАН».

Делегацію від України на Генеральній сесії ЮНЕСКО очолив перший заступник міністра закордонних справ Владимир Огризко. «Ми постараємося зробити все, щоб світова громадськість знала про цей злочин. Ми зіткнулися з серйозним опором на міжнародній арені, але історію не можна переписати», - сказав він перед від'їздом на конференцію до Парижа.

При цьому, завідувач відділом національних меншин департаменту культурно-гуманітарної співпраці Міністерства закордонних справ (який займався розробкою тексту документа) Владимир Шкуров не зміг повідомити, чи залишилося слово «геноцид» в резолюції після коректування її робочою групою і комісією конференції. «Враховуючи те, що мова йде про всесвітню організацію, мені здається, це слово буде не дуже доречним. Взагалі, важко представити це слово в будь-якому документі ЮНЕСКО, оскільки це неполітична організація», - сказав він.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

402