Процес вступу України до СОТ при сприятливому збігу обставин може завершитися лише восени 2008 року, - вважає офіційний представник України при штаб-квартирі СОТ Володимир Балута.

«У червні 2008 року Україна зможе завершити весь підготовчий процес вступу. І якщо на початку осені рада (Генеральна рада СОТ – ред.) ратифікує угоду про приєднання України до СОТ, то через 30 днів Україна стане членом СОТ», - наголошується в повідомленні департаменту комунікацій влади і громадськості секретаріату Кабінету міністрів України з посиланням на Балуту.

Як повідомлялося, процес вступу України до СОТ триває з 1993 року: всі сусіди України, крім Білорусі і Росії, є членами СОТ.

Згідно з повідомленням департаменту комунікацій, текст якого розміщено на офіційному веб-сайті уряду, в лютому 2008 року повинне відбутися засідання робочої групи, після чого буде підготовлено спеціальне доповнення, до якого увійдуть зобов'язання щодо товарних тарифів, режимів доступу на ринки послуг і ліміту бюджетної підтримки села.

При цьому, згідно з повідомленням, якщо впродовж березня Україна домовиться з СОТ з приводу цих питань, то через два місяці будуть звірені тарифні зобов'язання і остаточний проект звіту буде готовий до кінця квітня-2008. Після цього ще місяць піде на перевірку підсумкового звіту і ще півмісяця - на підготовку засідання Генеральної ради СОТ, - передає «Інтерфакс-Україна».

У той же час у повідомленні наголошується, що вступні переговори вважаються завершеними після того, коли останній з членів робочої групи підпише двосторонній протокол: поки такий протокол не підписаний з Киргизією.

«Якщо остання країна, яка стримує вступ до СОТ має необґрунтовані претензії до вступаючого, то це привертає увагу таких учасників СОТ як США або країни Євросоюзу... При остаточній відмові Киргизії поставити свій підпис на двосторонньому протоколі про доступ на ринки товарів і послуг Україна зможе бути прийнята до СОТ і без протоколу з Киргизією», - наголошується в документі з посиланням на заступника міністра економіки України Валерія П’ятницького.

У той же час у повідомленні указується, що на неофіційному засіданні робочої групи щодо вступу України до СОТ, яке відбулося 25 жовтня, українська делегація добилася від киргизької сторони визнання необґрунтованості своїх претензій до України.

Згідно з повідомленням, за рамки переговорного процесу з Киргизією щодо вступу України до СОТ було винесено питання стосовно виділення Україною $27 млн. технічної допомоги як погашення радянського боргу. Крім того, від України вимагалося не продовжувати дію антидемпінгового мита на електролампи, яке завершується 1 січня 2008 року.

«Киргизька сторона погодилася зі своїми необґрунтованими вимогами до України, і натомість запропонувала обнулити імпортні мита на сільськогосподарську продукцію, висунуті в рамках підписання двостороннього протоколу про доступ на ринки товарів і послуг. При цьому Україна пообіцяла зберегти діючий з Киргизією нульовий режим двосторонньої торгівлі», - відзначає департамент комунікацій секретаріату уряду.

У цілому, згідно з документом, з 20 неузгоджених положень з Киргизією після засідання залишилося тільки три, які будуть вирішені в робочому порядку впродовж місяця.

Як повідомлялося, Мінекономіки України прогнозує вступ країни до СОТ до 2008 року.

СОТ об'єднує 150 країн, на які припадає 95% світового товарообігу і 70% українського експорту.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

508