У Вищому адміністративному суді України продовжуються дебати між сторонами, що беруть участь у справі за позовом п'яти політичних партій проти Центральної виборчої комісії. Зокрема, представники позивачів закінчили свої виступи.

Під час промови представник від КПУ Олександр Іщенко акцентував увагу суду серед іншого на тому, що факти підкупу і голосування за інших осіб підтверджені інформацією, яку суд отримав від МВС. А розбіжностей у протоколах було досить для того, щоб ЦВК могла належним чином реагувати, але не зробила цього і не усунула порушення прав суб'єктів виборчого процесу, тобто не здійснила належним чином контролюючі обов'язки, покладені на неї, передає «УНІАН».

У свою чергу, представник від СПУ Євгеній Петренко, виступаючи відзначив, що дії ЦВК «при роботі з протоколами були протиправними», - сказав він.
Проте представник від Партії вільних демократів Джулія Карендюк зауважила те, що в судовому засіданні не всі докази вимагалися судом і належним чином вивчені та залучені до матеріалів справи. Крім того, вона наголосила, що ЦВК не дала належної оцінки порушенням, які були як під час виборів, так і під час підготовки до них. За її словами, саме нереагування на це привело до порушень під час встановлення результатів виборів.

Водночас у своєму виступі представник Всеукраїнської партії народної довіри Анатолій Солод, зокрема, зауважив, що однією з цілей судового засідання, яка була досягнута, стало те, що «ЦВК отримала сигнал від суспільства про те, що потрібно реформувати», у тому числі і виборче законодавство.

Виступаючи в дебатах представник ПСПУ Олександр Сидорчук, попросив суд задовольнити висунуті вимоги в повному обсязі, крім того винести окрему увагу і направити в ЦВК, в якій вказати на усунення порушень щодо нерівного доступу політичних сил під час виборів, зокрема, ПСПУ, до ЗМІ.

Проте інший представник від Соцпартії Валерій Кочетов у своїй промові, яка тривала 2 години 5 хвилин, зазначав, що за участю ЦВК і інших гілок влади «була створена система фальсифікації результатів виборів».

За його словами, внаслідок цього мільйони громадян не змогли взяти участь у виборах або їх волевиявлення було спотворено.

«Бездіяльність ЦВК, я вважаю, є кримінальною, тому що внаслідок цього було дано багато можливостей для скоєння злочинів (підкуп, фальсифікації, невірні дані в списках виборців і тому подібне)», - відзначив він.

Крім того Кочетков звернув увагу суду на те, що невпорядкування ЦВК меж дільничних виборчих комісій привело до того, що багато людей голосували на 2-3 дільницях.

Також, за його словами, ЦВК не забезпечила можливості для уточнення списків виборців; не було рівності проведення агітації; були масово не виконані рішення судів, в які зверталися з різних приводів політичні сили, які брали участь у виборах.

Тому встановити точно результати виборів неможливо, у тому числі і через те, що в 150 протоколах ОВК не співпадають дані.

Підсумовуючи свій виступ, він сказав «протокол ЦВК є юридично сумнівним і математично не відповідним, що не може відобразити реальну картину волевиявлення громадян».

У зв'язку з викладеним він також просив колегію суддів ВАСУ в повному обсязі задовольнити позовні вимоги.

Наразі у судовому засіданні оголошена годинна перерва, після чого до дебатів приступить сторона-відповідач і треті особи – представники БЮТ і НУ-НС.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

459