Позов КПУ, направлений до Вищого адміністративного суду України, про визнання неправомірності дій ЦВК про встановлення результатів виборів є спробою реанімувати «антикризову» коаліцію.

Як повідомили в прес-службі «Нашої України – Народної самооборони», про це заявив член блоку Роман Зварич.

«Цей позов, швидше за все, чергова політична акція, направлена на те, щоб якимсь чином реанімувати стару коаліцію з «регіоналів», комуністів і соціалістів. У КПУ намагаються вхопитися за останню соломинку», - переконаний він.

При цьому Зварич зазначив, що не бачить в цьому позові ніякої серйозної загрози. Він висловив думку, що суд винесе рішення про відмову в задоволенні позову.

За його словами, дивно, що ВАСУ ухвалив рішення про провадження справи за позовом комуністів. Є як формальні, так і матеріальні підстави, на які можна було б послатися і відмовити в розгляді цієї справи, вважає Зварич, передає «УНІАН».

«Я читав цей дуже довгий трактат, який називається «Позов КПУ до ВАСУ», але не знайшов там предмету суперечки. Ось наприклад, в позові написано, що, за даними громадських організацій, закордонних спостерігачів, спостерігачів від політичних партій, в день голосування 30 вересня встановлені масові порушення виборчого законодавства, пов'язані з складанням і уточненням списків виборців. У Вінницькій області виявлено 26 неточностей, у Запорізькій - 39 і тому подібне. Як це впливає на встановлення результатів виборів Центральною виборчою комісією, мені важко зрозуміти», - сказав Зварич.

Як повідомляв ForUm, 17 жовтня кандидат у народні депутати від КПУ Сергій Гмиря звернувся до Вищого адміністративного суду з позовною заявою про визнання дій Центральної виборчої комісії зі встановлення результатів виборів протиправними. Гмиря також просив суд заборонити газетам «Голос Україні» і «Урядовий кур’єр» публікувати результати парламентських виборів до вирішення справи по суті.

Того ж дня ВАСУ виніс ухвалу, якою заборонив Центрвиборчкому офіційно оприлюднити результати виборів у газетах «Голос Україні» і «Урядовий кур’єр» в забезпечення позову Гмирі.

У п'ятиденний термін, відповідно до чинного законодавства, ВАСУ повинен завершити розгляд отриманого позову, і, відповідно, до вирішення цієї справи по суті ЦВК не має права офіційно оприлюднювати результати дострокових парламентських виборів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

437