Прес-служба Верховної Ради України роз'яснює порядок підготовки і проведення першої сесії парламенту нового скликання. У переданому повідомленні прес-служби ВР наголошується, що порядок визначений Регламентом Верховної Ради.
Для підготовки пропозицій щодо організації і проведення пленарних засідань першої сесії Верховної Ради нового скликання, підготовки проектів відповідних актів голова Верховної Ради України попереднього скликання, а у разі його відсутності – перший заступник або заступник голови Верховної Ради організовує формування Підготовчої депутатської групи з числа новообраних народних депутатів.
Політичні партії (виборчі блоки політичних партій), які за наслідками виборів народних депутатів взяли участь у розподілі депутатських мандатів, делегують до складу Підготовчої депутатської групи народних депутатів за квотою один представник від 15 народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій (виборчих блоків політичних партій).
Перше засідання Підготовчої депутатської групи скликає голова ВР попереднього скликання, а у разі його відсутності - перший заступник або заступник голови не пізніше ніж через 10 днів після офіційного оприлюднення Центральною виборчою комісією результатів виборів, за умови обрання не менше двох третин народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради. Якщо керівництво ВР попереднього скликання не скликає з будь-яких причин у зазначений термін перше засідання Підготовчої групи, народні депутати, делеговані до її складу, збираються на її засідання самостійно наступного дня після закінчення десятиденного терміну.
Підготовча депутатська група обирає зі свого складу голову, заступника голови і секретаря групи і здійснює роботу на принципах, встановлених для тимчасових спеціальних комісій. Підготовча депутатська група припиняє свою діяльність після створення комітетів.
Підготовча група звітує про проведену роботу першої сесії Верховної Ради нового скликання, передає «УНІАН».
Перед відкриттям першої сесії новообраного парламенту на урочистому засіданні Верховної Ради новообрані народні депутати складають присягу, текст якої визначений статтею 79 Конституції України.
Голова ВР попереднього скликання запрошує новообраних народних депутатів скласти присягу і надає слово для її зачитування найстаршому за віком народному депутатові. Найстарший за віком народний депутат пропонує всім новообраним народним депутатам встати і після цього зачитує текст присяги.
Після зачитування тексту присяги голова ВР попереднього скликання запрошує новообраних народних депутатів скріпляти присягу своїми підписами під її текстом.
Верховна Рада нового скликання збирається на першу сесію в залі засідань ВР не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення про обрання не менше двох третин народних депутатів від конституційного складу парламенту.
Перше засідання першої сесії новообраної ВР відкриває найстарший за віком народний депутат. До обрання Верховною Радою Тимчасової президії першої сесії засідання Верховної Ради веде голова Підготовчої депутатської групи.
До формування персонального складу комітетів на пленарних засіданнях першої сесії новообраної ВР питання розглядаються в такій послідовності:
1) формування Тимчасової президії першої сесії;
2) оголошення прем'єр-міністром України або особою, виконуючою обов'язки прем'єр-міністра, про складання повноважень Кабінету міністрів перед новообраною Верховною Радою;
3) обрання Рахункової комісії;
4) рішення питання про висвітлення роботи першої сесії Верховної Ради;
5) заслуховування позачергового послання Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України;
6) доповідь голови Верховної Ради України попереднього скликання про стан законодавчої роботи;
7) заслуховування доповіді Підготовчої депутатської групи, питання доповідачеві і відповіді на них;
8) про перелік комітетів і предмети їх відання;
9) про формування і реєстрацію депутатських фракцій;
10) про коаліцію депутатських фракцій у Верховній Раді;
11) обрання голови Верховної Ради України;
12) обрання першого заступника і заступника голови Верховної Ради;
13) обрання голів комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів і членів комітетів;
14) про Погоджувальну раду депутатських фракцій у Верховній Раді (далі - Погоджувальна рада).
Щодо послання Президента України, доповіді Підготовчої депутатської групи і доповіді голови ВР попереднього скликання рішення Верховною Радою не приймаються.
Тимчасова президія першої сесії Верховної Ради складається з п'яти народних депутатів. До його складу входять голова Підготовчої депутатської групи і по одному представникові від кожної з чотирьох політичних партій (виборчих блоків політичних партій), які за наслідками виборів народних депутатів у Верховну Раду отримали найбільшу кількість депутатських мандатів.
Члени Тимчасової президії першої сесії Верховної Ради по черзі виконують обов'язки голови на пленарному засіданні до обрання голови ВР. Рішення Верховної Ради, прийняті в цей період, підписують усі члени Тимчасової президії першої сесії Верховної Ради.
Після обрання голови ВР він веде пленарне засідання, а Тимчасова президія першої сесії Верховної Ради припиняє свою діяльність.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом