![МЗС: Україна зобов'язана знати, що вона передала в оренду ЧФ РФ](https://for-ua.com/static/images/previews/23/237046-2.jpg)
Українська і російська сторони на переговорах щодо ЧФ РФ впродовж року не можуть концептуально узгодити механізм проведення інвентаризації об'єктів і майна російського флоту, який базується в Севастополі. Про це заявив сьогодні журналістам у Севастополі посол з особливих доручень МЗС України, заступник української частини Підкомісії з питань функціонування ЧФ РФ і його перебування на території України Віктор Семенов. «Буквально по кожному напряму ми стикаємося з різним тлумаченням базових угод по Чорноморському флоту», - сказав Семенов.
Зокрема, - як відзначив він, - «ми повинні вирішити проблему, яка вже 10 років знаходиться в ситуації невирішеності. Це питання інвентаризації». На переконання дипломата «Україна зобов'язана знати зрештою, що вона передала в оренду. На жаль, базові угоди не дають конкретики. Тому українська сторона вважає, що базові угоди повинні бути диференційовані у тій частині, що ми повинні знати кожний об'єкт, кожну земельну ділянку, на якій знаходяться військові частини, тому що це наша власність, вона повинна нам бути передана в 2017 році, і ми повинні знати, в якому стані вона знаходиться».
За словами Семенова, «питання інвентаризації полягає в тому, що, відверто кажучи, ми вже впродовж року не можемо концептуально підійти до самого механізму проведення цієї інвентаризації. Ми по-різному вважаємо, як потрібно проводити її. Ми вважаємо, що на кожний об'єкт фактично повинна бути складена угода про передачу в оренду російській стороні. Російська ж сторона розглядає в цілому, як цілісний, єдиний майново-господарський комплекс». Як додав посол, «ось зараз російська сторона повинна нас повідомити, що вона має на увазі під цим поняттям. І чи співпадає це поняття з розпорядженням уряду України, який говорить, як потрібно проводити інвентаризацію», - передає «УНІАН».
У той же час, - як повідомив Семенов, - «зі свого боку ми вже чітко з'ясували територію, ми за рахунок нашої держави провели інвентаризацію земельних ділянок, у нас вже готові експлікації». Проте, - як додав він, - «виходячи з того, що у нас є труднощі в допуску до багатьох об'єктів, то ми зараз хочемо від російської сторони отримати їх перелік тих об'єктів, які знаходяться на даних територіях, щоб потім порівняти їх з нашими експлікаціями. Після цього буде проведена робота, яка засвідчить, 18 тис. 232 га вони у нас орендують, чи ні». На думку представника МЗС, «це дуже важливо, тому що у нас з питань інвентаризації є дані про те, що є земельні ділянки, об'єкти ЧФ РФ, які знаходяться на тих територіях, які не увійшли до угод. І проте, щоб не загострювати питання, ми вирішили йти таким чином: спочатку проводимо інвентаризацію тих ділянок, які є в доповненнях 2 і 3 (в доповненнях №№ 2 і 3 до базової угоди – ред.). Після того, як ми проводимо інвентаризацію, відповідно, у нас з'ясовується, чи дійсно існують - а ми в цьому упевнені - ділянки, на яких розташовуються військові частини ЧФ РФ зовні базових угод», - сказав Семенов.
Як раніше повідомляв ForUm, у Севастополі 16-17 жовтня проходять засідання української і російської робочих груп з питань забезпечення навігаційно-гідрографічної безпеки мореплавства на Чорному і Азовському морях Підкомісії з питань функціонування ЧФ РФ і його перебування на території України Міждержавній комісії «Ющенко-Путін».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом