Розвиток економіки України пішов за негативним сценарієм, який уряд прогнозував як альтернативний позитивному, - вважає заступник міністра економіки України Валерій Мунтіян. Про це він заявив журналістам, коментуючи причини досить високого показника інфляції у вересні (2,2%).

Інфляція, - за словами міністра, - пов'язана, передусім, з подорожчанням зерна на світових ринках (на Лондонській біржі - в 2 рази – до 400 дол. за тонну), викликане скороченням урожаю через погодні умови в Канаді (на 10%), Австралії (на 20%) і підвищенням попиту на зерно в тихоокеанських країнах. Також, безумовно, на ціні позначилася і засуха в Україні.

«Говорити про те, що це ті виклики, які не можна було передбачити, – не відповідає дійсності. Міністерство економіки розробило прогнозні показники, було два сценарії – оптимістичний і песимістичний. І ці виклики, ризики і загрози – ми їх враховували. Підтвердженням того є дві постанови, якими ми намітили конкретні заходи щодо недопущення необґрунтованого підвищення індексу споживацьких цін», - сказав заступник міністра, передає «УНІАН».

Крім того, - на думку Мунтіяна, - на погіршення показника інфляції вплинули політичні чинники, деякий вплив надали і монетарні чинники.

Мунтіян підкреслив, що ціни на яйця виросли необґрунтовано, а що стосується цін на зерно і м'ясо, «то статистика говорить, що в країні є резерви, щоб ці ціни можна було тримати».

Як повідомляв ForUm, у травні міністр економіки України Анатолій Кінах заявляв, що внаслідок можливого погіршення зовнішньоекономічної кон'юнктури і більш різкого, ніж раніше прогнозувалося, підвищення тарифів на ЖКГ, можливий розвиток економіки за альтернативним сценарієм: зростання ВВП – 4,8%, об'єми промислового виробництва – 6,4%, зростання цін на споживацькому ринку – 8,7%.

Позитивним сценарієм він назвав варіант: зростання ВВП до 7,2%, зростання промислового виробництва - до 9%, зростання експорту - на 16,5%, зростання імпорту - на 15,4%, сальдо зовнішньої торгівлі негативне - на рівні 3,4 млрд. доларів.

В Україні інфляція у вересні проти серпня п.р. склала 2,2%, в січні-вересні (до грудня минулого року) - 8,6%.

Інфляція у вересні 2007 року проти вересня 2006 року склала 14,4%, в січні-вересні 2007 року проти січня-вересня 2006 року - 11,9%.

При формуванні державного бюджету на 2007 рік Кабмін виходив з прогнозу показника інфляції 7,5%, зростання ВВП - 6,5%, зростання промислового виробництва - 8%.

Згідно з травневим прогнозом Європейського банку реконструкції і розвитку, в нинішньому році зростання українського ВВП складе 5,8%, темпи інфляції - 7,2% при дефіциті держбюджету 2,7%.

За прогнозом Міжнародного валютного фонду, зростання ВВП України в 2007 році очікується на рівні 5% при інфляції 11,3% і річному дефіциті бюджету 4,1%.

Всесвітній банк прогнозує зростання ВВП України в 2007 році на рівні 6%, інфляцію - 9,7%.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

610