«Тимошенко може стати прем'єр-міністром. Але я хочу зазначити, що це може відбутися тільки після того, як буде досягнута згода, перш за все між демократичною більшістю і опозицією». Таку заяву зробив Президент Ющенко в інтерв'ю Figaro.
І БЮТ, і частина «НУ–НС» у свою чергу дали зрозуміти: представників Партії регіонів в уряді не буде, тому що опозиція не може працювати у виконавчій владі.
У партій, які сьогодні претендують на формування владної коаліції, коротка пам'ять. Всього лише рік тому в уряді Віктора Януковича працювало цілих сім міністрів, призначених за квотою «Нашої України» або в результаті домовленостей між Президентом і прем'єром. Ці міністри потрапили в уряд з тією умовою, що «Наша Україна» рано чи пізно визначиться і ввійде до складу антикризової коаліції. Але оскільки «НУ» так і не стала суб'єктом коаліції, її міністри весь час були в опозиції. Недивно, що через два місяці майже всіх помаранчевих міністрів потихеньку «видавили» з уряду.
Сьогодні ситуація з точністю до навпаки: Віктор Ющенко наполегливо пропонує включити представників Партії регіонів до складу демократичного уряду. Правда, при цьому ніхто не вимагає, щоб парламентська фракція ПР стала членом більшості в Раді. Виходить, що члени уряду від ПР змушені будуть виконувати рішення коаліції, в якій не представлені (і куди не планують входити), і, відповідно, нести відповідальність за ці рішення. Логіку таких призначень зрозуміти важко, передає «24».
Швидше за все, Юлія Тимошенко не погодиться на такий варіант. І тоді у Президента буде декілька можливостей. Перша: не призначати Юлію Тимошенко прем'єром, «караючи» її за непоступливість. У такому разі, не виключено формування широкої коаліції в парламенті і Кабміну, що складається з представників «НУ» і ПР. Прем'єром можуть бути призначені Юрій Єхануров або Арсеній Яценюк. Друга: погодитися з тим, що представників ПР в Кабміні не буде, і перевести стрілки на «НУ–НС» і БЮТ: мовляв, я зробив все, що зміг, але не можу ж я іти проти більшості. У такому разі, ПР може виконати свою загрозу і не прийняти присяги, що зробить парламент нелегітимним. І третій варіант: Президент до останнього наполягатиме, щоб опозиція отримала міністерські портфелі. І тоді Юлії Тимошенко доведеться чимось жертвувати: або бажаною посадою, або мірою свободи і комфортності в уряді, в якому разом з нею працюватимуть політичні опоненти.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом