Політологи сумніваються в можливості створення широкої коаліції в новому парламенті України.

Голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, коментуючи заяву Президента про створення коаліції, сказав: «Інтерпретація про те, що це заклик до широкої коаліції, вона по суті справи вже прозвучала. Той факт, що Президент не дав прямої згоди на формування «помаранчевої» коаліції на чолі з Юлією Тимошенко - це фактично непрямий натяк на бажання Президента все-таки сформувати в парламенті так звану широку коаліцію».

Він висловив думку, що Президент розглядає ідею створення широкої коаліції для того, щоб не поглиблювати політичну кризу й уникнути розколу країни. На думку політолога, в країні починається чергова «коаліціада».

«Схоже на те, що в країні починається чергова коаліціада з невідомим результатом. Тому що, якщо не вдасться сформувати широку коаліцію, очевидно, що Тимошенко на участь в такій коаліції не піде, або ставитиме питання про те, щоб вона стала прем'єром від широкої коаліції», - заявив Фесенко, відзначивши: «Швидше за все, питання буде поставлено ребром - або коаліція на чолі з Тимошенко, «помаранчева» коаліція, до якої, можливо, може долучитися Блок Литвина, або ніякій коаліції. А це означає, що в принципі уряд Януковича залишається в статусі виконуючого обов'язки».

Разом з тим Фесенко вважає, що лідер БЮТ Тимошенко на такий варіант не піде, а можливо реалізує «сценарій минулого літа, щоб відбулися нові вибори».

На думку Фесенка, якщо Тимошенко не стає прем'єром, вельми велика вірогідність докорів і прямих звинувачень у зраді на адресу Президента Ющенка. «Не виключено, що виникне внутрішня криза в «Нашій Україні», а Тимошенко може спробувати знову заблокувати роботу парламенту за тією ж самою схемою - відмовитися від депутатських мандатів, обнулити списки. А це буде провокацією нових парламентських виборів», - відзначив політолог, передає «Інтерфакс-Україна».

Директор Центру соціальних досліджень «Софія» Андрій Єрмолаєв вважає заяву Президента про створення коаліції в парламенті другою сенсацією після високого результату БЮТ на виборах. «Вперше за останній місяць Ющенко говорить не про коаліцію демсил, а про національну коаліцію», - сказав політолог.

В той же час, за словами політолога, заяву Президента слід розцінювати як політичну інтригу, яка дозволить йому працювати, насамперед, на себе і, зокрема, на реалізацію ідеї оновлення Конституції. «В ідеї широкої коаліції Президент зіштовхує як своїх друзів, так і опонентів і при цьому створює собі коридор для маневру на ідеї національної єдності і реалізації ідеї реформування Конституції», - сказав Єрмолаєв.

Він вважає, що переговори про створення широкої коаліції на сьогодні безперспективні і на тлі невдач консультацій Президент, таким чином, підтверджуватиме свою позицію про необхідність зміни Конституції.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

488